چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲

نخستین سالن ورزشی بیماران خاص کشور در خراسان‌جنوبی افتتاح شد

نخستین و مدرن‌ترین سالن ورزشی بیماران خاص کشور با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و هزینه‌کرد ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات ملی در سایت اداری بیرجند به بهره‌برداری رسید.
نخستین سالن ورزشی بیماران خاص کشور در خراسان‌جنوبی افتتاح شد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین سالن ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضای کشور در خراسان‌جنوبی در سایت اداری بیرجند به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: کلنگ احداث سالن ورزشی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شهر بیرجند در سال ۹۴ بر زمین خورد و عملیات اجرایی آن از سال ۹۷ آغاز و در ایام‌الله ۲۲ بهمن افتتاح شد.
حسن عزیزی افزود: مدرن‌ترین پروژه‌ ورزشی خراسان‌جنوبی با زیربنای ۸۰۰ مترمربع ابنیه شامل دفتر اداری، رختکن و سالن اختصاصی سقف‌منحنی ۵۴۰ متر مربع با هزینه‌کرد ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلون ریال از اعتبار ملی احداث شده است.

وی با بیان اینکه سالن ورزشی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به صورت تخصصی در اختیار بیماران خاص قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این سالن به صورت پارتیشن‌بندی شده دارای زمین ورزشی بدمینتون، خط‌های تیراندازی با تفنگ‌بادی، میزهای شطرنج و سایر رشته‌های مناسب جامعه هدف می‌باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به وجود قریب‌به چهار هزار بیمار خاص در استان یادآور شد: هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء استان فقط در بیرجند فعال و قربب‌بر ۱۵۰ ورزشکار سازمان‌یافته و بیمه شده‌ دارد.

عزیزی گفت: هیأت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضای خراسان‌جنوبی به عنوان یکی از ۱۰ هیات برتر کشور مطرح است و طی دو سال اخیر ورزشکاران صاحب‌نام و مدال‌آوری را تربیت کرده است.

وی بابیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیم نگاهی به قهرمانی و مدال‌آوری ورزشکاران بیماران خاص و پیوند اعضاء دارد، اظهار امیدواری کرد: از رهگذر دسترسی آسان جامعه هدف به سالن تخصصی، شاهد توسعه ورزش‌های همگانی، بهبود سلامت جسمانی و ارتقاء کیفیت زندگی اجتماعی در استان باشیم.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , دهه فجر , خراسان جنوبی