چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹

فعالیت ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان‌جنوبی/ یک مجوز جدید صادر شد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی پروانه‌دار در خراسان‌جنوبی وجوددارد، گفت: یک مجوز ایجاد خانه بوم‌گردی جدید نیز صادر شده است.
فعالیت ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان‌جنوبی/ یک مجوز جدید صادر شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مرتضی عربی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و به ویژه ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی اظهار کرد: در سال جاری حدود ۸۰ طرح و متقاضی در زمینه زیرساخت‌های مرتبط با گردشگری داشته‌ایم که از این تعداد برای ۶۵ طرح موافقت اصولی، برای ۶ طرح تمدید موافقت اصولی و برای ۸ مورد مجوز ایجاد صادر گردیده است.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی پروانه‌دار در خراسان‌جنوبی وجود دارد، بیان‌کرد: ۲۵ موافقت اصولی، ۳ تمدید موافقت اصولی و یک مجوز ایجاد در سال جاری صادر شده است.

عربی بیان‌کرد: ایجاد خانه‌های بوم‌گردی بازگشت به موقع سرمایه و اشتغال‌زایی سریع را به همراه دارد که یکی از مزیت‌های آن محسوب می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه ایجاد خانه‌های بوم‌گردی مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد، ادامه‌داد: دو موضوع عدم ارائه پاسخ استعلامات از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط و عدم همکاری دستگاه‌های زیر ساخت جهت خدمات‌رسانی به تأسیسات گردشگری در حال ساخت از مهمترین این موانع است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی افزود: مشکلات عدیده به وجود آمده برای سرمایه‌گذاران در این حوزه در بانک‌ها و عدم تودیع وثایق از محل اجرای طرح از سوی بانک‌ها از دیگر این موانع است.
عربی در زمینه چگونگی بررسی صلاحیت سرمایه‌گذاران برای ورود به ایجاد خانه‌های بوم‌گردی و حوزه زیرساخت‌های گردشگری خراسان‌جنوبی یادآور شد: این موضوع از طریق داشتن صلاحیت‌های اعتباری (عدم چک برگشتی و بدهی معوق) و تعهد مبنی بر ساخت مجموعه بررسی می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , صنایع دستی , گردشگری