چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶

۲۶۲۵ اثر به جشنواره کویر و زندگی طبس ارسال شد/شرکت ۴۰۸ هنرمند

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دو هزار و ۶۲۵ اثر از ۴۰۸ هنرمند، عکاس و فیلمساز به دبیرخانه جشنواره کویر و زندگی طبس ارسال شده است.
۲۶۲۵ اثر به جشنواره کویر و زندگی طبس ارسال شد/شرکت ۴۰۸ هنرمند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، سیدعلی زمزم با اشاره به جشنواره کویر و زندگی بیان کرد: این جشنواره به صورت منطقه‌ای در گستره جغرافیایی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، قم و تهران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ۱۰ بهمن ماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره بوده است، افزود: دو هزار و ۶۲۵ آثر از ۴۰۸ هنرمند، عکاس و فیلمساز به دبیرخانه جشنواره استان ارسال شده است.

زمزم با بیان اینکه از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ عکس از ۳۱۰ عکاس و ۱۲۵ فیلم از ۹۸ فیلمساز بوده است، گفت: اسامی راه یافتگان به مرحله داوری در هفته پایانی بهمن ماه منتشر خواهد شد.
بنا به گفته معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، اختتامیه این جشنواره در ۱۲ اسفند ماه سال جاری در شهرستان طبس برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: شناساندن ابعاد مختلف زندگی در مناطق کویری اعم از فرهنگ، آداب و رسوم، مواهی خدادادی و بیان زیبایی‌های زندگی انسان در کویر از جمله اهداف برگزاری جشنواره است.
زمزم بیان کرد: نفر اول در بخش عکس لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و ۲۰ میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و نفر چهارم تا ششم لوح تقدیر و پنج میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین در بخش مستند نفر اول لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و ۴۰ میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد.
زمزم افزود: در بخش فیلم داستانی نفرات اول لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال، دوم لوح تقدیر و ۵۰ میلیون ریال و برگزیده سوم لوح تقدیر و مبلغ ۴۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , کویر