يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی تاکید کرد:

لزوم همگانی شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: همگانی‌شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید ترویج یابد و اگر این مهم عملی شود به اهدافمان نزدیک خواهیم شد.
لزوم همگانی شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون حوزه علمیه سفیران هدایت بیرجند، اظهار داشت: شرط نعمت بودن نعمت‌ها، هدایت و بهره‌برداری صحیح است در غیر این صورت نعمت‌ها تبدیل به نقمت می‌شوند.
 وی با بیان اینکه هر موجودی برای هدف خاصی خلق شده و انسان نیز هدفمند آفریده شده و با طرح و برنامه باید استعدادهایش شکوفا شود، بیان داشت: انسان وقتی می‌تواند استعدادهایش را شکوفا کند که به‌صورت جمع زندگی کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه انسان برای زندگی جمعی نیازمند قانون است، عنوان کرد: جز خدا که انسان را آفریده کسی نمی‌تواند قانونی برای هدایتش وضع کند لذا از نظر حقوقی هیچ انسانی حق حکومت و امر و نهی نسبت به انسانی دیگر را ندارد و این حق تنها برای مالک انسان یعنی خدا است.
عبادی مشکلات اقتصادی را ناشی از تحمیل طرح‌ها و برنامه‌های یک عده دزد، حیله‌گر و دروغگو دانست و تبیین کرد: امروز یک عده انسان‌های شیطان‌صفت با مکر، حیله، دروغ، تزویر، طرح و برنامه‌های کارشناسی شده مانع ایجاد حکومت عدل الهی می‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه گر چه با آرمان‌های خود فاصله داریم اما راه سعادت جامعه نعمت جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است، مطرح کرد: همگانی‌شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید ترویج یابد و اگر این مهم عملی شود به اهدافمان نزدیک خواهیم شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امر به معروف , نهی از منکر