يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷
مدیرکل اقتصاد و امور دارایی خراسان جنوبی:

۵۷۸ هزار نفر در خراسان جنوبی سود سهام عدالت دریافت کردند

تعداد مشمولان سهام عدالت در استان خراسان جنوبی۶۴۹ هزار و ۲۰۵ نفر معادل ۸۵ درصد جمعیت استان است که در آخرین مرحله واریز ۵۷۸ هزار نفر سود سهام عدالت خود را دریافت کردند.
۵۷۸ هزار نفر در خراسان جنوبی سود سهام عدالت دریافت کردند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.
دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده‌است. بنا بر طرح «سهام عدالت»، بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به قشرهای کم‌درآمدتر فروخته می‌شود.

 مردم سوالات زیادی دارند از اینکه سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود که در این راستا مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان خراسان جنوبی گفت: طبق اعلام رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پایگاه رسمی اطلاع رسانی سهام عدالت سود مالی 97 در اسفندماه به حساب مشمولان واریز می‌شود البته با توجه به عدم دریافت کامل سود از همه شرکتها در حال حاضر در زمینه مبلغ دقیق سود واریزی نمی‌توان اظهار نظر کرد.

جعفری افزود: تعداد مشمولان سهام عدالت استان 649 هزار و 205 نفر است. این جمعیت معادل 85 درصد جمعیت استان طبق سرشماری سال 95 است که از این تعداد در آخرین مرحله واریز سود سهام عدالت که در سال 97 و اوایل سال 98 واریز شده 578 هزار نفر مشمول سود سهام عدالت شدند.
وی ادامه داد: طبق گزارش سازمان خصوصی سازی تا پایان آذرماه 98 با وجود اطلاع رسانی‌های انجام شده هنوز 27 هزار و 426 نفر معادل 4.2 درصد مشمولان سهام عدالت در استان شماره شبای خود را در سامانه ثبت نکرده‌اند که برای این افراد سود پرداخت نشده که این افراد باید هرچه زودتر نسبت به وارد کردن شماره شبای خود در سامانه اقدام کنند تا سود سهام عدالت برای آنها واریز شود نکته حائز اهمیت اینکه شماره شبا برای هر فرد باید مربوط به حساب بانکی معتبر و به نام همان فرد باشد.

مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر دولت برنامه‌ای برای ثبت نام جدید برای سهام عدالت ندارد و تاکنون سود سهام عدالت سالهای مالی 95 و 96 پرداخت شده که سود سال مالی 95 در سال 96 و ابتدای سال 97 پرداخت شده و این سود برای 568 هزار نفر به مبلغ 299 هزار و 541 میلیون ریال پرداخت شده است.
جعفری بیان کرد: سود سال 96 در سال‌های 97 و 98 برای 578 هزار نفر به مبلغ 567 هزار و 975 میلیون ریال پرداخت شده و در مجموع با احتساب سود سال‌های 85 و 86 که در اولیل اجرای طرح پرداخت شده از آغاز اجرای این طرح تاکنون برای 578 هزار نفر جمعا مبلغ یک هزار و 86 میلیارد ریال سود سهام عدالت پرداخت شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سهام عدالت , اقتصاد