يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴

مجاهدت در مسیر تزکیه نفس رمز رسیدن به کمالات انسانی است

امام جمعه طبس گفت: مجاهدت در مسیر تزکیه نفس رمز رسیدن به کمالات انسانی است.
مجاهدت در مسیر تزکیه نفس رمز رسیدن به کمالات انسانی است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدرضا محمدی در مراسم جشن ولادت حضرت زهرا (س) که در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی برگزار شد، اظهارکرد: برخی فضیلت‌ها را انسان از موقع تولد به همراه داشته و برخی از فضائل را نیز انسان با تلاش و مجاهدت به دست می‌آورد.
امام جمعه طبس با بیان اینکه فضائل اکتسابی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است، بیان‌کرد: حضرت فاطمه (س) در هر دو دسته از فضائل و کمالات بسیار سرآمد بودند.

محمدی با تأکید بر اینکه تولد از پدر و مادری برجسته از جمله فضیلت‌های ذاتی حضرت زهرا (س) است، ادامه‌داد: البته علاوه بر این‌ها این بزرگ زن بانوی اسلام فضیلت‌ها و کمالات اکتسابی فراوان چون نمونه بودن در شئون همسری و مادری دارد.
وی افزود: دختر بزرگ پیامبر اسلام (ص) با مجاهدت‌های فراوان به جایی رسید که حضرت مهدی (عج) بر الگو بودن مادرشان حضرت زهرا (س) تأکید کردند.

امام جمعه طبس با بیان اینکه در وجود همه انسان‌ها علاقه به داشتن الگو به صورت طبیعی وجود دارد، گفت: البته در مواردی چون چشم و هم چشمی، اسراف‌ها و خریدن جهیزیه‌های گران قیمت الگو برداشتن از دیگران بسیار نادرست است.
محمدی با اشاره به اینکه الگو برداری باید در دست‌یابی به کمالات انسانی صورت گیرد، اظهارکرد: هر انسانی با تلاش و کوشش می‌تواند به کمالات انسانی دست یافته و برای دیگران در این ابعاد معنوی تبدیل به یک الگوی جاویدان شود.
وی اظهار کرد: البته اگر الگوی ما یک فرد معصوم از خطا و اشتباه باشد بی‌شک در مسیر هدایت و معنویات انسان را تا خود بهشت همراهی خواهد کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز زن , خراسان جنوبی , روز مادر , جهاد