چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶

ایجاد شعب کشیک قضایی در حوزه های انتخاباتی خراسان جنوبی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: جهت پیگیری جرائم احتمالی در روز انتخابات در حوزه هایی قضایی خراسان جنوبی شعب کشیک در دادسرا و محاکم ایجاد می شود.
ایجاد شعب کشیک قضایی در حوزه های انتخاباتی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا اظهارکرد: مقامات قضائی در خراسان‌جنوبی همچنان به عنوان یک جسم بیدار روند تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در خراسان‌جنوبی را پیگیری می‌کنند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه قبل از شروع فعالیت‌های تبلیغاتی هشدارهای لازم به کاندیداهای مجلس داده شده بود، بیان‌کرد: بعد از شروع تبلیغات برخورد با تخلفات احتمالی در دستور کار قرار گرفت.
وحدانی‌نیا بیان‌کرد: همانطور که تأکید کردم تاکنون تخلف خاص و تأثیرگذاری در زمینه انتخابات در چهار حوزه انتخابات خراسان‌جنوبی صورت نگرفته است و تنها بحث همان مراعات نکردن اندازه قانونی بنرها و پوسترهای تبلیغاتی مد نظر بود.
وی با بیان اینکه این مسائل در بسیاری دیگر از استان‌های کشور نیز رخ داده و تنها مختص خراسان‌جنوبی نیست، ادامه‌داد: با توجه به رایزنی‌ها و امکان ایجاد التهاب‌آفرینی و برخی شبهه‌های قانونی تصمیم گرفتیم درباره این بنرها برخورد خاصی صورت نگیرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: دادگستری خراسان‌جنوبی برای روز انتخابات نیز برنامه‌های خاص و ویژه‌ای را در نظر گرفته است.
وحدانی‌نیا اظهار کرد: یکی از این برنامه‌ها ایجاد شعب کشیک در دادسرا و محاکم قضائی چه در مرکز استان خراسان‌جنوبی و چه در سایر حوزه‌های قضائی است تا در صورت وقوع یک جرم امنیتی و یا انتخاباتی بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی بیان‌کرد: البته پیش‌بینی ما بر این است که خوشبختانه در خراسان‌جنوبی شاهد جرم انتخاباتی خاص و تأثیرگذار در روند انتخابات نخواهیم بود ولی در هر حال بر حسب وظیفه آمادگی خود را برای برخورد با متخلفین احتمالی حفظ کرده‌ایم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انتخابات , خراسان جنوبی , مجلس