شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹

تکلیف ۴ کرسی نمایندگی خراسان‌جنوبی در بهارستان مشخص شد+ اسامی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه خراسان‌جنوبی مشخص و چهار نفری که از این استان راهی بهارستان شدند، اعلام شد.
تکلیف ۴ کرسی نمایندگی خراسان‌جنوبی در بهارستان مشخص شد+ اسامی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین انتخابات شورای اسلامی در خراسان‌جنوبی با انصراف ۳۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، تعداد نامزدهای انتخاباتی استان برای روز پایانی رقابت به ۴۰ نفر رسید.
براساس تقسیمات کشوری، خراسان‌جنوبی دارای چهار حوزه انتخابیه «بیرجند، درمیان و خوسف»، «نهبندان و سربیشه»، «فردوس، طبس، سرایان و بشرویه» و «قاینات و زیرکوه» است.

طبق اعلام ناصر خوش‌خبر، رئیس ستاد انتخابات استان خراسان‌جنوبی در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶۷۷ شعبه اخذ رأی در این استان مستقر شد که ۷۱ شعبه نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی افزایش یافته بود.
رأی‌گیری در استان خراسان‌جنوبی در دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور، راس ساعت ۸ صبح در شعب اخذ رأی آغاز شد و طبق اعلام وزارت کشور،‌ ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان مرزی واجد شرایط رأی دادن بودند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر رأی اولی بودند.
نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه خراسان‌جنوبی مشخص و چهار نفری که از این استان راهی بهارستان شدند، اعلام شد.

در حوزه انتخابیه «بیرجند، درمیان و خوسف» حسین خسروی با ۷۲ هزار و ۸۷۲ رأی از مجموع ۱۴۴ هزار و ۸۵۰ رأی مأخوذه از حوزه انتخابیه شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه «سربیشه و نهبندان» نیز مصطفی نخعی با کسب ۱۷ هزار و ۳۴۱ رأی از مجموع ۵۲ هزار و ۱۵۳ ردی مأخوذه بوده از حوزه انتخابیه سربیشه و نهبندان راهی بهارستان شد.

در حوزه انتخابیه «طبس،‌ سرایان، بشرویه و فردوس» نیز حجت‌الاسلام مجید نصیرایی با کسب ۳۷ هزار و ۳۳۴ رأی بر کرسی بهارستان خواهد نشست.

در حوزه انتخابیه «قائنات و زیرکوه» نیز از مجموع ۷۲ هزار و ۲۸۲ رأی مأخوذه سلمان اسحاقی با کسب ۲۱ هزار و ۹۳۴ رأی بیشترین آراء را به خود اختصاص داد و بر کرسی بهارستان خواهد نشست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انتخابات , خراسان جنوبی , مجلس , خوش خبر