مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی:

دو تیم مجهز پزشکی در مرز ماهیرود مستقر است

5 اسفند 1398 ساعت 11:01

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت:دو تیم مجهز پزشکی در راستای اقدامات پیشگیرانه در زمینه بیماری کرونا در مرز ماهیرود مستقر است.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدعلی خاشی اظهارکرد: از همان ابتدای طرح شدن موضوع بیماری کرونا، پیرو جلساتی که پدافند غیر عامل و معاونت سیاسی استانداری برگزار کردند تصمیماتی برای مرز خراسان جنوبی مشخص و تکالیفی نیز برای اداره کل گمرکات تعیین شد.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در حال حاضر دو تیم مجهز پزشکی با امکانات و تجهیزات کامل در مرز ماهیرود مستقر و ورودی‌ها از مرز را کنترل می‌کنند تا در صورت مشاهده مورد مشکوک به کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.
خاشی ادامه‌داد: یک تیم در محل سالن مسافربری و یک تیم هم در محل درب واحد صادرات مستقر است تا کنترل‌های لازم صورت گیرد.
وی در زمینه کنترل کالاهای وارداتی از حیث مسائل پیشگیرانه پیرامون بیماری کرونا نیز افزود: کنترل‌های لازم در این زمینه نیز صورت می‌گیرد ولی کالاهای وارداتی ما از کشور افغانستان عمدتاً کالاهای ریسک‌پذیر که احتمال خطر در آن وجود داشته باشد، نیستند.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی گفت: کالاهای صادراتی ما نیز بیشتر سیمان و کاشی است که این موارد نیز از جمله کالاهای ریسک پذیر چون مواد خوراکی نیستند.
خاشی افزود: تا این لحظه مسئله ورود کرونا ویروس به ایران تأثیری در کاهش مبادلات تجاری با کشور افغانستان از مرز خراسان‌جنوبی نداشته و طرف افغانستانی نیز در این زمینه موضوع خاصی را مطرح نکرده است.
وی یادآورشد: البته همه موارد مطرح شده مربوط به مرز ماهیرود در خراسان‌جنوبی است و شاید در سایر مرزهای شرقی کشور شرایط متفاوت باشد.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 25623

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/25623/دو-تیم-مجهز-پزشکی-مرز-ماهیرود-مستقر

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir