دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷

توصیه رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی به نماینده منتخب حوزه نهبندان و سربیشه

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: مشارکت ۷۹ درصدی مردم نهبندان و سربیشه در راستای توسعه همه جانبه دو شهرستان دین بزرگی بر گردن ما می‌گذارد از این رو اقدامات مهمی که در این ۴ سال انجام شده، تحقق کامل آن نیازمند پیگیری و مستمر نماینده جدید است.
توصیه رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی به نماینده منتخب حوزه نهبندان و سربیشه
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، نظر افضلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دوم اسفند ماه 98 برگ زرین دیگری بر دفتر تاریخ پر افتخار خراسان جنوبی افزوده شد. مشارکت 79 درصدی مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در زمره بالاترین میزان مشارکت‌های کشوری قرار دارد و باید به دلیل ادای این مسئولیت اجتماعی، شرعی و ملی تشکر ویژه از شهروندان این دو شهرستان داشت.
وی با بیان اینکه در راستای ایفای وظایف نمایندگی و توسعه همه جانبه دو شهرستان در 4 سال اخیر اقدامات شاخص و مهمی انجام شده که تحقق کامل آن نیاز به پیگیری مستمر نماینده جدید دارد افزود: در بخش آب نام خراسان جنوبی در طرح شیرین سازی و انتقال آب از دریای عمان درج شد که براساس برنامه زمان‌بندی در سال 1402 لوله آب شیرین باید به خراسان جنوبی برسد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: انعقاد تفاهم نامه 500 میلیارد تومانی وزارت نیرو برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی استان ظرف 2 سال در سال 98 از دیگر فعالیت‌ها در حوزه آب است.
افضلی با اشاره به حوزه راه وشهرسازی گفت: اخذ دستور وزیر و مجوز احداث بیش از 70 کیلومتر راه روستایی در سال 95 تاکنون بیش از 100 کیلومتر راه روستایی در 3 سال گذشته احداث شده است که جهت آسفالت نیازمند تخصیص قیر است.
وی بیان کرد: تخصیص اعتبار 450 میلیارد تومانی در اسفندماه سال 97 برای تکمیل احداث باند دوم جاده‌های بین شهری استان و به مناقصه رفتن و تعیین پیمانکار احداث باند دوم عمده محورهای اصلی حوزه انتخابیه از دیگر پییگری‌ها است.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: افزایش بیش از 10 برابری اعتبارات راه در حوزه انتخابیه و اخذ اعتبار ویژه جهت احداث جاده ماهیرود – فراه، افزایش اعتبارات راه آهن استان و پیگیری قرارداد 700 میلیون یورویی، احداث راه آهن زاهدان – بیرجند، انعقاد تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومین در استان که هم اکنون در حدود 2500 واحد احداث و تحویل شده است و احداث مابقی واحدها نیازمند پیگیری مستمر خواهد بود.

افضلی با اشاره به حوزه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی افزود: افزایش بیش از 10 برابری اعتبارات قنوات کشور ظرف 3 سال گذشته و تلاش برای تشکیل ستاد احیای قنوات کشور، انعقاد تفاهم نامه 190 میلیارد تومانی وزارت جهاد کشاورزی جهت احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای در استان در سال98، اخذ مجوز واردات دام سبک و سنگین مولد و داشتی از مرزهای خراسان جنوبی با ارز 4200 تومانی و توزیع آن بین روستائیان و عشایر حوزه در سال 98 که تاکنون بیش از 2000 راس دام سبک وارد منطقه شده است از دیگر مواردی است که باید پیگیری شود.
وی با اشاره به فعالیت‌ها در حوزه وزارت نیرو بیان کرد: درج نام خراسان جنوبی در فهرست استان‌های اولویت دار در امر گازرسانی، در قانون بودجه 97 و آغاز نهضت انجام پروژه‌های گازرسانی به حوزه انتخابیه در این سال که هم اکنون تمامی شهرهای حوزه انتخابیه گازرسانی شده و انجام عملیات گازرسانی به بیش از 200 روستای حوزه انتخابیه در دست انجام است نیز نیازمند مدیریت و پیگیری مستمر است.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: پایلوت شدن شهرستان نهبندان برای توسعه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مهر 98 و اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومان برای این شهرستان به منظور توسعه و اشتغال پایدار ظرف 2 سال، پایلوت شدن شهرستان نهبندان برای توسعه توسط وزارت کشور در سال 98 به عنوان تنها شهرستان خراسان جنوبی، پیگیری احیای طرح توسعه نهبندان و سربیشه مصوب سال 1381 و احیای آن در سال 96 و تزریق 30 میلیارد تومان اعتبار ظرف 2 سال به این دو شهرستان از دیگر پیگیری‌ها است.
افضلی افزود: اخذ مجوز و تخصیص سی تی اسکن بیمارستان نهبندان در دی ماه، اخذ مجوز و تخصیص 4 دستگاه آمبولانس برای حوزه انتخابیه و پیگیری برای تخصیص 2 دستگاه دیگر تصویب تشکیل بخش سرداران عربخانه در هیئت وزیران در سال 98 و تغییر ذائقه وزارت صمت از معادن بزرگ مقیاس به کوچک مقیاس و پایلوت شدن خراسان جنوبی به این منظور انجام شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انتخابات , خراسان جنوبی , مجلس , نهبندان , افضلی