سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸

آماده‌باش ۴۸ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به استان و صدور اخطاریه هواشناسی، ۴۸ تیم امدادی و عملیاتی در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.
آماده‌باش ۴۸ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالحسن میرجلیلی با اشاره به تمهیدات انجام‌شده در خصوص فعالیت سامانه بارشی از عصر چهارشنبه تا صبح پنجشنبه، اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به استان و صدور اخطاریه هواشناسی، ۴۸ تیم امدادی و عملیاتی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه این تیم‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی بارندگی‌ها و وزش باد شدید و گرد و غبار از امروز تا صبح روز جمعه در استان آماده‌باش هستند، بیان داشت: این تیم‌ها شامل اکیپ‌هایی از مدیریت بحران از جمله نیروهای راهداری، تکنسین‌های اورژانس، پلیس راه، شهرداری به ویژه آتش‌نشانی و هلال‌احمر هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: مردم و مسافران در این مدت از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها پرهیز کنند و همچنین کشاورزان، دامداران، عشایر و گلخانه‌داران تدابیر لازم را برای کاهش خسارات احتمالی انجام دهند.
میرجلیلی خاطرنشان کرد: مردم و مسافران در صورت سفر ضروری از همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و سوخت کافی در محورهای برفگیر اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بارندگی‌ , هواشناسی