پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

خطر امروز ما، علم بدون تزکیه است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی آموزش و پرورش را به معنی صحیح آموزش و پرورش انسان دانست؛ چراکه انسان فقط از راه علم می تواند، دست به انجام امور مختلف بزند و بیان کرد:چنانچه علم همراه با تزکیه، تربیت و ایمان نباشد؛ تبدیل به آفتی جدید و خطرناکتر از جهل می شود و امروزه جهان، بیشترین آسیبی که می بیند از سوی دانشمندان بدون تزکیه است.
خطر امروز ما، علم بدون تزکیه است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در دیدار با مسؤلین امور تربیتی آموزش و پرورش استان، آنچه که آنان متصدی آن هستند را اولین و اصلی ترین مسئله بشر دانست و تصریح کرد:هنگامیکه مسئله تربیت بشر اهمیت پیدا می کند؛ مسؤلیت پذیری آن نیز از دو جهت مثبت و منفی، لوازم سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

وی انسان را موجود نامتناهی و ناشناخته ای دانست که صرفا خداوند متعال از خلقت او مطلع است و افزود:در قرآن نیز در دو زاویه اجاب و نفی، بشر به گونه ای تعریف شده که یک سویش مسجود ملائک و سوی دیگر او پست تر از حیوانات است.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد:انسانی که برسر دو راهی قرار گرفته؛ منتظر کمکی است تا تزکیه شود و کار هیچ مسؤلی تا حد مسائل تربیتی که شما برعهده دارید؛ حساس نیست.

نماینده ولی فقیه در استان بابیان اینکه اولین مسئله قانون اساسی مربوط به جایگاه انسان است، گفت:این قانون، زیرنظر متخصصین اسلام پیاده می شود و مشکل آن نیز این است که بعد از تمامی تلاش ها و ایثارهای افراد ازخودگذشته و فداکار کشور، افرادی با سلایق و احزاب گوناگون برسر کار آمده و کار را تا حدی پیش می برند و سپس افراد دیگری که جانشین آنان می شوند؛ با سلیقه شخصی خود، کار را از ابتدا شروع کرده و دنبال می کنند و با وجود این خرابکاری ها، امروز همگی شاهد تضییع نیروهای جوان و انقلابی کشور هستیم.

امام جمعه بیرجند بااشاره به اینکه چنانچه سیاست های شهیدان رجایی و باهنر دنبال شود؛ جامعه به حدنصاب بلوغی می رسد که توسط فضای حقیقی و مجازی آسیبی نمی بیند و می توانند روی پای خود بایستد، خاطرنشان کرد:باید آزمون و خطاهای گام اول را دور ریخته و نسل آینده را دریابیم.

وی آموزش و پرورش را به معنی صحیح آموزش و پرورش انسان دانست چراکه انسان فقط از راه علم می تواند، دست به انجام امور مختلف بزند و بیان کرد:چنانچه علم همراه با تزکیه، تربیت و ایمان نباشد؛ تبدیل به آفتی جدید و خطرناکتر از جهل می شود و امروزه جهان، بیشترین آسیبی که می بیند از سوی دانشمندان بدون تزکیه است.

حجت الاسلام عبادی در پایان اظهارداشت:می بایستی کمر همت بست و نسبت به نجات نسل انسان از این وحشی گری های مدرن تلاش کرد که این مهم، یک دارو دارد و آن نیز فقط در داروخانه شما مسؤلین تربیتی یافت می شود.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آموزش و پرورش , پژوهش , خراسان جنوبی