پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
معاون استاندار خراسان جنوبی:

مدیریت آگاهی‌بخشی به جامعه باعث کاهش التهابات می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادها موظفند محتوای تولید شده توسط دانشگاه علوم پزشکی را برای دسترسی آحاد جامعه به آن، بازنشر کنند، گفت: هر چه سطح آگاهی‌بخشی به جامعه به صورت حساب شده مدیریت شود، التهاب کمتری خواهیم داشت.
مدیریت آگاهی‌بخشی به جامعه باعث کاهش التهابات می‌شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، ناصر خوش‌خبر، در سیزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی اظهار کرد: طبق درخواست استاندار خراسان جنوبی، جلسات شورای اطلاع‌رسانی با محوریت پیشگیری از شیوع کرونا ویروس جدید، هر دو روز یک بار برگزار خواهند شد.
رئیس شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی ادامه داد: باید فضای عمومی و فضای مجازی رصد، تاثیر این موضوع در جامعه را سنجیده و برنامه‌های لازم برای آن را در برنامه خود قرار دهیم.

خوش خبر با اشاره به اینکه برنامه‌ها در راستای تنویر افکار عمومی و مدیریت جو روانی جامعه خواهند بود، تصریح کرد: باید پاسخگویی به ابهامات و افرادی که به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند را مدنظر قرار دهیم.
وی  به مصوبات جلسه قبل، از جمله تعیین دانشگاه علوم پزشکی به عنوان سخنگوی اخبار مرتبط با کرونا ویروس جدید و همکاری بیش از پیش رسانه‌ها و صدا و سیما در راستای انعکاس اخبار امیدبخش به جامعه اشاره کرد و افزود: اکنون در مراحل اولیه شروع برنامه‌ها در راستای مقابله با کرونا ویروس جدید هستیم، لذا این تلاش‌ها را باید با شرایط کشور هماهنگ کنیم.

محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز با اشاره به توطئه‌های دشمن در بحرانی نشان دادن شرایط کشور، بیان کرد: تمرکز شبکه‌های بیگانه روی این قضیه، هدف دار انجام گرفته است.
 وی با بیان اینکه محتواهای آموزشی در راستای اطلاع‌رسانی و مقابله با شایعات آماده شده است، اظهار کرد: تاکنون نیز گزارش‌های متعددی برای اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی از طریق صدا و سیما انتشار یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: تقاضا داریم خارج از بخش خبری، گزارش‌ها به نحو دیگری در صدا و سیما پخش شوند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشند.
 
دهقانی به نگرانی‌های مردم درخصوص تهیه ماسک و محلول ضدعفونی کننده سطوح و دست، اشاره و اظهار کرد: افراد معمولی نیازی به ماسک ندارند، ماسک ویژه افرادی است که خود بیمار بوده یا از فرد آلوده مراقب می‌کنند.
وی بیان کرد: از سوی دیگر توزیع ماسک در کشور متمرکز شده و شرکت‌های تولید کننده اجازه فروش خصوصی ندارند و اولویت توزیع نیز با استان‌ها و شهرهای آلوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در راستای مدیریت شرایط خراسان جنوبی، دانشگاه علوم پزشکی به صورت تلفنی از سازمان غذا و دارو مجوز تولید محلول ضدعفونی را برای یکی از کارخانه‌های داخل استان اخذ و ابلاغ کرده و بناست بلافاصله در راستای تولید محصول اقدام و به بازار عرضه کنند.
دهقانی ادامه داد: در کنار این قضیه، یک محموله ۲۵۰ لیتری الکل و محموله دیگری با ۵ هزار لیتر الکل خریداری شده است که معاونت غذا و دارو دانشگاه بر اساس فرمول طراحی شده توسط متخصصین محلول‌های ضدعفونی سطوح و دست را تهیه کرده و در اختیار بیمارستان‌ها و بر اساس اولویت بین سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه دو دستگاه تهویه فشار منفی جهت بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ولیعصر خریداری شده است، افزود: شبکه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی در قالب کانال تلگرامی ایجاد شده با شناسه PADBUMS@ در راستای انتشار اخبار صحیح راه‌اندازی شده است.
 
ناصر نبی‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز گزارشی از رصد فضای مجازی استان را ارائه داد.
سایر اعضای شورای اطلاع‌رسانی نیز در این جلسه به ارائه نکته نظرات خود در خصوص راهکارهای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس جدید و نحوه صحیح اطلاع‌رسانی پرداختند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی