شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲

داروخانه‌ها متهم نبود ماده ضدعفونی کننده نیستند

رییس انجمن داروسازی خراسان جنوبی گفت: هر امکاناتی که در اختیار داروخانه‌ها قرار گیرد، بدون هیچ چشمداشتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و نباید داروسازان به دپوی این مواد و احتکار متهم شوند.
داروخانه‌ها متهم نبود ماده ضدعفونی کننده نیستند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علی‌محمد محمدی اظهارکرد: داروخانه‌ها همچون گذشته فعالیت و رسالت خود را که همان توزیع عادلانه دارو به بیمار است، در این مقطع زمانی هم دنبال می‌کند.
وی افزود: وزارت بهداشت بخشنامه صادر کرده که توزیع ماسک در داروخانه‌ها ممنوع است و این به سیاست‌ها برمی‌گردد که ربطی به داروسازها ندارد.
وی با بیان اینکه عده‌ای سودجو از کمبود مواد ضدعفونی‌کننده در این شرایط سوء استفاده می‌کنند، اظهار کرد: متاسفانه انگشت اتهام به سمت داروسازها است که این درست نیست.

رییس انجمن داروسازی خراسان جنوبی بیان کرد: وقتی دکتر داروساز از ماسک استفاده می‌کند، به دلیل جلوگیری از انتشار بیماری است چراکه این افراد در طول روز با بیش از هزار نفر ارتباط دارند.
محمدی ادامه داد: استفاده از ماسک به دلیل حفظ ایمنی و پیشگیری از بیماری‌ها است و نباید تهمت احتکار به داروساز زده شود.
وی اظهار کرد: تقاضا بیش از تولید شرکت تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده در استان است و در حوزه توزیع این مواد نیز در استان مشکل داریم.

رییس انجمن داروسازی خراسان جنوبی بیان کرد: طبق صحبت با معاونت غذا و دارو قرار شد این معاونت با چندین شرکت توزیع‌کننده هماهنگ شود تا توزیع به موقع انجام شده و فرآورده‌ها در اختیار داروخانه‌ها قرار گیرد.
محمدی با بیان اینکه اگر امکانات در اختیار داروخانه‌ها قرار گیرد، می‌توانیم به خوبی به مردم خدمات دهیم، افزود: معاونت غذا و دارو بر توزیع محلوهای الکلی نظارت دارد.
وی ادامه داد: باتوجه به هجومی که مردم به داروخانه‌ها می‌آورند، تقاضا بیش از امکانات است و قطعا مردم ناراضی خواهند بود.

رییس انجمن داروسازی خراسان جنوبی بیان کرد: به عنوان داروساز در خط مقدم توزیع دارو، مشاوره و کمک به درمان مردم هستیم و به حمایت و دلگرمی مردم نیاز داریم.
محمدی با بیان اینکه درست نیست داروخانه‌ها را به دپوی مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک متهم کنند، افزود: مردم باید به داروسازان که خدمات سلامت محور را ارائه می‌دهند، روحیه دهند.
وی با بیان اینکه داروخانه‌ها به دنبال سودجویی نیستند، یادآور شد: مردم باید با رعایت موارد بهداشتی و دوری از شایعات و عدم تردد در سطح شهر، همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ویروس کرونا , وزارت بهداشت , ایران