شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

۱۰۰ خیاط خراسان‌جنوبی به میدان مبارزه با کرونا آمدند

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از اعلام آمادگی 200 خیاط استان خراسان‌جنوبی برای تهیه ماسک به صورت جهادی خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 100 نفر خیاط در کارگاه‌های بسیج سازندگی فعال هستند.
۱۰۰ خیاط خراسان‌جنوبی به میدان مبارزه با کرونا آمدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی هنری اظهار داشت: در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان با پیگیری بسیج سازندگی پیگیری‌های لازم برای تغییر کاربری کارگاه‌های فعال در بحث تولید لباس بسیجیان با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام و مجوز تولید ماسک سه لایه فیلتردار که مورد تایید غذا و دارو بود صادر شد.
وی افزود: کار تولید ماسک در این کارگاه با ظرفیت تولید روزانه پنج‌هزار ماسک آغاز شده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 15 کارگاه تولید ماسک در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده، ادامه داد: در حال تدبیر برای تولید ماسک فیلتر‌دار نیز هستیم که به محض تأمین پارچه مورد نیاز بعد از ایام عید در استان بحث تولید ماسک فیلتردار فعال خواهد شد.
هنری از اعلام آمادگی 200 خیاط استان خراسان‌جنوبی برای تهیه ماسک به صورت جهادی خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 100 نفر خیاط در کارگاه‌های بسیج سازندگی فعال هستند که مابقی به کارگاه‌های دیگر تولید ماسک که در استان فعال هستند، معرفی شدند.
وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه تولید ماسک با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از محل نیات واقفین 20 میلیون تومان اعتبار بابت تأمین مواد اولیه در نظر گرفته شده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: کار تولید و دوخت ماسک توسط جهادگران انجام شده و ماسک‌های تولید شده نیز توسط جهادگران به صورت رایگان در مناطق محروم و حاشیه شهرها توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا