يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹

جهادگران در میدان مقابله با کرونا | از توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم تا تولید ماسک فیلتردار

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: جهادگران آتش به اختیار بسیج سازندگی که در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند حالا همچون بحران‌های دیگر، امروز در بحث بحران کرونا نیز با آمادگی کامل پا به عرصه مقابله و کنترل ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن گذاشته‌اند.
جهادگران در میدان مقابله با کرونا | از توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم تا تولید ماسک فیلتردار
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی هنری ظهر امروز در بازدید از اقدامات جهادگران شهرستان بیرجند در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: به‌دنبال شیوع ویروس کرونا بسیج و سپاه خراسان‌جنوبی همگام با مردم در نهضت ریشه‌کنی این بیماری منحوس تلاش کرده‌اند.
وی بیان داشت: به‌دنبال تحقق این امر و مبارزه به ویروس منحوس کرونا، جهادگران آتش به اختیار بسیجی استان در عرصه تولید ماسک‌های بهداشتی، ضدعفونی کردن مساجد و اماکن مذهبی، مدارس، معابر و اماکن عمومی استان ورود پیدا کرده و این اقدامات همچنان تداوم دارد.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: جهادگران آتش به اختیار بسیج سازندگی که در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند حالا همچون بحران‌های دیگر، امروز در بحث بحران کرونا نیز با آمادگی کامل پا به عرصه مقابله و کنترل ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن گذاشته‌اند.
هنری اعلام کرد: همزمان با ورود ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از شیوع این ویروس با به‌کارگیری تمام امکانات کار ضدعفونی مساجد، اماکن مذهبی و مدارس و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی توسط  پنج هزار و۶۵۰ جهادگر استان در قالب یک هزار گروه جهادی پنج نفره آغاز شد.
وی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۷۷۷ باب مسجد و اماکن مذهبی و مدارس و چهار هزار و ۲۲۷ نقطه از معابر و اماکن عمومی سطح استان ضدعفونی شده تا هم‌استانی‌های عزیز بدون نگرانی و با رعایت نکات بهداشتی به زندگی روزمره خود بپردازند.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان داشت: به گفته علم پزشکی یکی از الزامات جهت جلوگیری از انتشار و قطع زنجیره انتقال این ویروس استفاده از ماسک و دستکش و رعایت نکات بهداشتی می‌باشد که از این رو تعداد ۹۰۰ بسته اقلام بهداشتی و بیش از ۲۸ هزار عدد ماسک و دستکش به همراه هفت هزار و ۲۲۱ لیتر مواد ضدعفونی کننده در مناطق محروم استان توزیع شده است.
هنری ادامه داد: همچنین از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه اطلاع‌رسانی به‌صورت حضوری و آرام‌سازی مردم و بیان نکات بهداشتی توسط جهادگران به‌صورت آموزش چهره به چهره بوده که تاکنون هشت هزار و ۹۷۵ نفر به‌طور کامل آگاه‌سازی و آموزش دیده‌اند.
وی مطرح کرد: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی تخصصی در بحث درمان و بهداشت تاکنون از ظرفیت گروه‌های جهادی درمانی و بهداشتی در بیمارستان‌ها استفاده و همچنین مسؤول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادگران استان به‌طور مستمر در بیمارستان ولی‌عصر(عج) مستقر و درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا شانه به شانه با پرسنل این بیمارستان همکاری لازم را دارند.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی تبیین کرد: در شهرستان طبس چکاپ و معاینه مسافران هواپیما و قطار در هنگام پیاده‌شدن در محل فرودگاه و راه‌آهن و همچنین ایجاد پایگاه‌های چکاپ مسافران در ورودی شهرها توسط گروه‌های جهادی تخصصی انجام می‌شود.
هنری با بیان اینکه در زمینه تولید ماسک و با توجه به ظرفیت کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و مراکز بهداشت شهرستان و اخذ مجوز از معاونت غذا  ودارو جهت تولید ماسک سه لایه فیلتردار، تاکنون شش هزار ماسک سه‌لایه فیلتر دار تولید شده است.
وی اضافه کرد: اگر پارچه مورد نیاز برای این نوع ماسک تأمین شود بیش از ۲۸ کارگاه خیاطی تحت حمایت این سازمان در سطح استان آمادگی تولید روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار ماسک فیلتردار را خواهد داشت و پس از بسته‌بندی بخشی به‌صورت رایگان در بین مردم مناطق محروم توزیع و بخشی با هزینه تمام شده در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا