سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲

خسارت سیلاب در خراسان‌جنوبی | از تلف شدن ۳۰ رأس دام تا نجات ۱۴ نفر از مرگ حتمی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: بارش‌های بهاری و جاری شدن سیلاب طی48 ساعت گذشته خسارت‌هایی را در استان به بار آورده است.
خسارت سیلاب در خراسان‌جنوبی | از تلف شدن ۳۰ رأس دام تا نجات ۱۴ نفر از مرگ حتمی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: پیرو اخطاریه‌ها و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران استان، بعد از یک ماه شاهد بارش‌های گسترده‌ای در سطح استان بودیم که میزان نزولات جوی در برخی نقاط به ۵۰ میلی‌متر رسیده است.
وی از آماده‌باش ۹۳ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح روز پنجشنبه در استان خبر داد و بیان داشت: این تیم‌ها شامل نیروهای راهداری، تکنسین‌های اورژانس، پلیس راه، شهرداری به ویژه آتش‌نشانی و هلال‌احمر هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی از امدادرسانی به ۱۵۶ حادثه‌دیده و گرفتار در سیلاب خبر داد و مطرح کرد: همچنین با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی تاکنون ۱۴ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.
میرجلیلی با بیان اینکه بارش‌های بهاری و جاری شدن سیلاب طی ۴۸ ساعت گذشته خسارت‌هایی را در استان به بار آورده است، مطرح کرد: خوشبختانه تا بدین لحظه تلفات جانی ناشی از سیلاب در استان صفر می‌باشد.
وی با اشاره به آبگرفتگی ۲۱ واحد مسکونی در بارش‌های رگباری ۲۴ ساعت گذشته، عنوان کرد: با تلاش نیروهای امدادی استان مشکل این منازل مرتفع شد و همچنین در این مدت برق ۱۱ روستای استان قطع شد که بلافاصله تیم‌های عملیاتی وارد عمل شده و مشکل را مرتفع کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی از تلف شدن ۳۰ رأس دام به‌دلیل ریزش آوار خبر داد و مطرح کرد: همچنین ایل راه‌های عشایری و برخی قنوات در استان هم بر اثر بارش شدید باران خسارت دیده که در حال بررسی میزان خسارات هستیم.
میرجلیلی با بیان اینکه وقوع تگرگ شدید به محصولات سردرختی شهرستان زیرکوه خسارت زد و باعث ریزش شکوفه‌های درختان شد، بیان داشت: همچنین رگباری تگرگ در روستای شاهرخت زیرکوه به شیشه تعدادی از منازل و خودروهای پارک شده در فضاهای روباز خسارت وارد کرد.
وی در خصوص برآورد دقیق خسارات ناشی از سیلاب و بارش‌ تگرگ در استان، خاطرنشان کرد: بعد از خروج سامانه بارشی از استان ۲۳ اکیپ برآورد خسارات جهت برآورد نهایی خسارات به مناطق هدف اعزام و پس از برآورد نهایی خسارات به تفکیک اعلام خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام شده بارندگی‌های رگباری تا پایان فروردین‌ماه در استان ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: از هم‌استانی‌ها خواستاریم اخطاریه‌ها و هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند، در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار نگیرند و از مسافرت‌های غیرضرور به جد خودداری کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , سیل , امدادرسانی , خراسان جنوبی