سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴

۴۰۹۲ طرح اشتغالزایی برای مددجویان خراسان‌جنوبی اجرا شد

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از اجرای چهار هزار و ۹۲ طرح اشتغالزایی در راستای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت طی سال ۹۸ خبر داد.
۴۰۹۲ طرح اشتغالزایی برای مددجویان خراسان‌جنوبی اجرا شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی اظهار داشت: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهدای تسهیلات لازم در راستای توانمندسازی آن‌ها نقش ایفا می‌کند.
وی بیان داشت: فراهم کردن امکانات لازم به‌منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده‌های نیازمند از طریق استعدادسنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اعطاء وام در اولویت برنامه‌های کاری این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در سال گذشته چهار هزار و ۹۲ طرح خوداشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا شده است، بیان کرد: این طرح‌ها با اعتبار ۱۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل منابع و تسهیلات بانکی و امداد اجرا شده است.
سلم‌آبادی با بیان اینکه از این تعداد ۵۷۵ مورد طرح‌های مشاغل خانگی و سه هزار و ۵۱۷ مورد طرح‌های خود اشتغالی است، تصریح کرد: از مجموع این طرح‌ها در بخش حمل و نقل ۱۰۹ طرح، خدمات یک هزار و ۷۹ طرح، دامداری دو هزار دو طرح، طیور ۱۰۴ طرح، کشاورزی ۲۰۵ طرح، زنبور و ماهی ۲۴ طرح، صنعتی ۳۷۶ طرح، فرش و گلیم ۱۴۴ طرح و صنایع‌دستی ۴۹ طرح اجرا شد.
وی طرح‌های اجرا شده توسط مجریان زن را یک هزار و ۲۷ طرح و طرح‌های اجرا شده توسط مجریان مرد را سه هزار و ۶۵ طرح ذکر و عنوان کرد: دو هزار و ۶۹۸ طرح با اعتبار ۹۳ میلیارد و ۳۹۴ میلیون تومان تسهیلات در مناطق روستایی خراسان‌جنوبی اجرا شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از مجموع طرح‌های روستایی ۳۹۴ طرح مشاغل خانگی و دو هزار و ۳۰۴ طرح خوداشتغالی است، مطرح کرد: از این تعداد یک هزار و ۸۶۵ طرح دامداری، ۱۷۳ طرح کشاورزی، ۱۱۹ طرح صنایع‌دستی، ۳۵۴ طرح خدمات و ۱۸۷ طرح صنفی و صنعتی است.
سلم‌آبادی با تأکید بر اینکه ۱۰۰ درصد سهمیه ابلاغی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به کمیته امداد امام خراسان‌جنوبی در سال گذشته محقق شد، مطرح کرد: طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان در سال ۹۸ از نظر تعداد ۱۵۹ درصد و از نظر مبلغ ۲۹۴ درصد نسبت به سال ۹۷ رشد داشته است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , کمیته امداد , خراسان جنوبی , اشتغال