چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲

۴۵۲ خانوار زیر پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی خودکفا شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: سال گذشته با کمک تسهیلات اشتغال، ۴۵۲ خانوار زیر پوشش این نهاد با رسیدن به سطحی از درآمد خالص مطابق قانون کار به خودکفایی رسیدند.
۴۵۲ خانوار زیر پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی خودکفا شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سیدرضا حسینی افزود: پارسال در بحث اشتغال مددجویی چهار هزار و ۹۲ طرح اجرا شده که ارزش ریالی آنها ۱۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. 

وی با بیان اینکه این میزان اشتغال از نظر تعداد طرح ۱۵۹ درصد و از نظر مبلغ ۲۹۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است گفت: از این تعداد ۳۳۳ طرح کاریابی بوده و در مجموع چهار هزار و ۸۹۵ نفر شاغل شده‌اند. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی ادامه داد: ۱۰۹ طرح اشتغال در سال ۹۸ مربوط به حوزه حمل و نقل، هزار و ۷۹ طرح خدمات، ۲هزار و ۲ طرح دامداری، ۱۰۴ طرح طیور، ۲۰۵ طرح کشاورزی، ۲۴ طرح زنبور و ماهی، ۳۷۶ طرح صنعتی، ۱۴۴طرح فرش و گلیم  و ۴۹ طرح صنایع دستی بوده است.

وی با اشاره به اینکه از میان طرح‌های اشتغال سال گذشته سه هزار و ۵۱۷ مورد خود اشتغالی بوده است گفت: ۵۷۵ طرح نیز مشاغل خانگی است و سه هزار و ۴۸۹ نفر برای این مشاغل آموزش دیده‌اند.
 
حسینی از اجرای ۱۳۵ درصدی برنامه ابلاغی اشتغال سال گذشته در استان خبر داد و افزود: البته هنوز هم تا ابتدای شهریورماه امسال فرصت پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال داریم گرچه برنامه سال جدید نیز ابلاغ نشده است. 

وی اظهار داشت: تسهیلات کم بهره پرداخت شده به مددجویان تا سقف ۸۰ میلیون تومان و افراد غیر مددجویی یا فرزندان مددجویان تا سقف ۵۰ میلیون تومان بوده است. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از میان طرح‌های اشتغال سال گذشته هزار و ۲۰۷ نفر مجری زن بوده‌اند گفت: سه هزار و ۶۵ نفر مجری مرد هستند که از سر جمع طرح‌ها هزار و ۳۹۴ مورد شهری و ۲ هزار و ۶۹۸ مورد روستایی است. 

وی همچنین از بافت ۵۶۹ تخته فرش توسط مددجویان امداد در سال گذشته خبر داد و افزود: ارزش این فرش‌ها به متراژ ۲ هزار و ۵۵۰ متر مربع بیش از سه میلیارد تومان است. 
حسینی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید بیان کرد: قطعا برنامه‌ای که از سازمان مرکزی برای اشتغال به استان‌ها ابلاغ شود متناسب با شعار سال پیش بینی خواهد شد که شاهد جهش تولید در بخش اشتغال مددجویی نیز باشیم. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , کمیته امداد , خراسان جنوبی , اشتغال