دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۴

بسیج در میدان مقابله با کرونا/ ۱۱۰ بن غذایی بین کارگران روزمزد توزیع شد

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از توزیع ۱۱۰ بسته غذایی در قالب بن خرید به ارزش ۱۷ میلیون تومان به همراه ۲۵۰ عدد ماسک سه‌لایه فیلتردار بین کارگران روزمزد بیرجند خبر داد.
بسیج در میدان مقابله با کرونا/ ۱۱۰ بن غذایی بین کارگران روزمزد توزیع شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی هنری ظهر امروز در حاشیه توزیع بن غذایی بین کارگران روزمزد بیرجند، اظهار داشت: به‌دنبال شیوع ویروس کرونا بسیج و سپاه خراسان‌جنوبی همگام با مردم در نهضت ریشه‌کنی این بیماری منحوس تلاش کرده است.
وی با بیان اینکه بیش از پنج هزار و ۱۰۰ جهادگر در قالب یک‌ هزار گروه جهادی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مشارکت دارند، بیان داشت: این جهادگران در زمینه تولید ماسک، کنترل سلامت مسافران ورودی‌ استان، ضدعفونی خودروها، ضدعفونی اماکن عمومی و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی فعالیت دارند.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به ورود بسیج سازندگی به عرصه تولید ماسک، مطرح کرد: با توجه به نیاز استان در این شرایط بحران کرونا در زمینه تولید ماسک ورود کرده و در حال حاضر بیش از ۱۵ کارگاه تولید ماسک در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده است.
هنری تبیین کرد: بیش از ۲۰۰ خیاط در استان به‌صورت جهادی برای تهیه ماسک اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ خیاط در کارگاه‌های بسیج سازندگی فعال هستند و مابقی به کارگاه‌های دیگر تولید ماسک که در استان فعال هستند، معرفی شدند.
وی با بیان اینکه کار تولید و دوخت ماسک توسط جهادگران انجام و ماسک‌های تولید شده توسط جهادگران به‌صورت رایگان در مناطق محروم و حاشیه شهرها توزیع می‌شود، تبیین کرد: تاکنون تعداد ۵۵ هزار ماسک به کمک خیرین تهیه شده و در بین مناطق محروم استان به‌صورت رایگان توزیع شده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه به مناسبت اعیاد شعبانیه قرار است تا پایان هفته بالغ بر پنج هزار ماسک بین مردم در حاشیه شهر بیرجند توزیع شود، تصریح کرد: در صورت تأمین پارچه مود نیاز برای تهیه ماسک در استان، کارگاه‌های خراسان‌جنوبی ظرفیت تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک را دارند.
هنری با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و فراگیر شدن آن در سطح استان باعث شد در بعضی کسب‌وکارها اختلال به‌وجود آید، تصریح کرد: به‌مناسبت اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار برنامه‌ریزی جهت توزیع بسته‌های غذایی در قالب بن خرید برای کارگران روزمزدی که به‌دلیل مشکلات جاری دچار مشکل شدند انجام و با هماهنگی سپاه بن خرید در اختیار کارگران قرار گرفت تا گوشه کوچکی از مشکلاتشان حل شود.
وی از توزیع ۱۱۰ بسته غذایی در قالب بن خرید به ارزش ۱۷ میلیون تومان به همراه ۲۵۰ عدد ماسک سه‌لایه فیلتردار بین کارگران روزمزد بیرجند خبر داد و خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق خیرین بخش قابل توجهی از کمک‌ها در بحث تأمین اقلام غذایی و بسته‌های بهداشتی برای اقشار کم‌برخوردار و آسیب‌پذیر جامعه اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , بسیج , سپاه