شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹
رئیس مجمع جوانان خراسان‌جنوبی:

فرهنگ‌سازی بزرگداشت مقام جوانان باید در جامعه نهادینه شود/ اجرای برنامه‌های هفته جوان در بستر فضای مجازی

رئیس مجمع جوانان خراسان‌جنوبی تاکیدکرد: فرهنگ‌سازی بزرگداشت مقام جوانان باید در جامعه نهادینه شود و خانواده‌ها در این خصوص نقش بسزایی دارند که نباید از آن غفلت کنند.
فرهنگ‌سازی بزرگداشت مقام جوانان باید در جامعه نهادینه شود/ اجرای برنامه‌های هفته جوان در بستر فضای مجازی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، تکتم سیدآبادی، رئیس مجمع جوانان خراسان‌جنوبی ضمن تبریک فرارسیدن هفته جوان گفت: جوانی فرصتی است که برخلاف بسیاری از فرصت‌های دیگر، تنها یک بار در اختیار همه قرار می‌گیرد و چون به انجام خویش برسد هرگز امکان تکرار نخواهد داشت؛ پس فرصت جوانی طلایی‌ترین فرصت‌ها و ناب‌ترین موهبت‌ها است.

وی اظهارداشت: هرساله ولادت باسعادت حضرت علی‌اکبر(ع) جهت ارج نهادن به مقام شامخ آن حضرت، هفته جوان نامگذاری می‌شود که امسال از ۱۷ الی ۲۳ فروردین‌ماه می‌باشد.

سیدآبادی تصریح کرد: این هفته به‌ترتیب یکشنبه ۱۷فروردین‌ماه با عنوان "جوان، معنویت، اخلاق و تفکردینی"، دوشنبه با عنوان "جوان، سلامت و سبک زندگی صحیح"، سه‌شنبه با عنوان "جوان، عدالت و مبارزه با فساد"، چهارشنبه با عنوان "جوان، جهادعلمی و پیشرفت اقتصادی"، پنج‌شنبه با عنوان " جوان، انتظار و تمدن نوین اسلامی"، جمعه با عنوان "جوان، استقلال و آزادی"، شنبه با عنوان"جوان، مقاومت و عزت‌ ملی" نامگذاری شده‌است.

رئیس مجمع جوانان خراسان‌جنوبی بزرگداشت این روز و تکریم مقام جوانان را مهم برشمرد و اظهارداشت: نشاط‌ افزایی، تقویت روحیه اعتماد به نفس جوانان و الگوسازی مهم‌ترین هدف ماست.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی بزرگداشت مقام جوانان باید در جامعه نهادینه شود و خانواده‌ها در این خصوص نقش بسزایی دارند که نباید از آن غفلت کنند.

وی درخصوص برنامه‌های هفته جوان اظهارداشت: هرساله به مناسبت هفته جوان، برنامه‌های متنوعی در استان برگزار می‌شد اما امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت فرهنگ‌سازی جهت در خانه ماندن هموطنانمان، رویکرد برنامه‌های هفته جوان مقابله با کرونا قرارگرفته و برنامه‌ها بصورت مجازی برگزار می‌شود.

سیدآبادی خاطرنشان کرد: باتوجه اینکه با شیوع ویروس کرونا، سلامت مردم در معرض خطر قرارگرفته و کشور با کمبود اقلام بهداشتی مواجه گردید، جوانان داوطلب استان وارد میدان شده و تلاش کردند با انجام فعالیت‌های خودجوش چون تولید و توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی اماکن و معابر شهری و روستایی و... اندکی از آلام مردم بکاهند و نشانگر مصادیق همکاری و تعاون اجتماعی مردم و به‌ویژه جوانان عضو سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان باشند.

وی عنوان داشت: در استان خراسان‌جنوبی ۳۴سمن داریم که هریک در حوزه تخصصی خود برنامه‌هایی را در هفته جوان اجرا و در بستر فضای مجازی منتشر خواهدنمود.

سیدآبادی در پایان گفت: به رسم هر سال، جوانان برتر در حوزه‌های مختلف معرفی می‌شوند و ان شاءالله بعد از شکست ویروس منحوس کرونا مراسم تجلیل از بزرگواران برگزار خواهد‌شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز جوان , خراسان جنوبی , سازمان های مردم نهاد