دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی:

«چراغ برات» را با صدقه برای سلامتی امام زمان(عج) روشن کنیم

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به فرا رسیدن نیمه شعبان و آیین برات در خراسان‌جنوبی، گفت: طرح صدقه برای سلامتی امام زمان(عج) ویژه نذورات روز برات پیش‌بینی شده است.
«چراغ برات» را با صدقه برای سلامتی امام زمان(عج) روشن کنیم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی به برگزاری آیین سنتی چراغ برات در استان خراسان‌جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از سنت‌های مردم استان در ماه شعبان زیارت اهل قبور در روز چهاردهم ماه شعبان می‌باشد که از آن به‌عنوان «چراغ» برات یاد می‌کنند.
وی با اشاره به شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از هرگونه اجتماعات، بیان داشت: از آنجایی که با رفتن دسته جمعی به آرامگاه‌ها و بر سر قبور احتمال شیوع ویروس افزایش می‌یابد لذا از مردم درخواست می‌شود از حضور در قبرستان‌ها و آرامستان‌ها خودداری کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طرح صدقه سلامتی امام زمان(عج) ویژه نذورات روز برات پیش‌بینی شده است، افزود: همچنین طرح نذر قربانی با همراهی مؤسسات خیریه و لشکر ویژه شهدا در روز نیمه شعبان انجام می‌شود.
سلم‌آبادی با بیان اینکه کمیته امداد در سال‌های گذشته در روزهای چهاردهم و پانزدهم شعبان اقدام به برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی می‌کرد، تبیین کرد: امسال در راستای جلوگیری از شبوع ویروس کرونا ۲۱ دفتر کمیته امداد در سطح استان و ۶۰ مرکز نیکوکاری محله‌محور جمع‌آوری کمک‌های مردمی را انجام می‌دهند.

وی از عموم مردم استان خواست برای جلوگیری از اسراف و تبذیر، خیرات اموات را برای کمک به نیازمندان اختصاص دهند و عنوان کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده در قالب بسته‌های معیشت، سبدهای غذایی یا سبد بهداشتی بین نیازمندان و مددجویان زیر پوشش توزیع خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان می‌توانند با استفاده از تلفن همراه و با شماره‌گیری کد # ۳ * ۰۵۶*۸۸۷۷* و یا شماره‌گیری ۰۹۶۸۸۷۷ و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ و استفاده از اپلیکشن‌های ثنا، بام، بله و سکه کمک‌های نقدی خود را پرداخت کنند.

 انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز برات , خراسان جنوبی , بیرجند , کمیته امداد