دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۰
استاندار خراسان‌جنوبی:

طرح فاصله‌گذاری هوشمند در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود/ تعطیلی اصناف غیرضرور تا ۳۱ فروردین

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: طرح سراسری فاصله‌گذاری هوشمند از ۲۳ فروردین‌ماه در خراسان‌جنوبی اجرایی می‌شود.
طرح فاصله‌گذاری هوشمند در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود/ تعطیلی اصناف غیرضرور تا ۳۱ فروردین
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدصادق معتمدیان امشب در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد و در ۲۴ ایستگاه ورودی و خروجی استان، کماکان از ورود افراد غیربومی به استان و خروج افراد بومی جلوگیری می‌شود.
وی از اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از ۲۳ فروردین‌ماه در خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: آغاز مرحله سوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به‌صورت هوشمند دنبال خواهد شد و مشاغل به سه دسته کم‌ریسک، متوسط و پرریسک تقسیم‌بندی می‌شوند.

استاندار خراسان‌جنوبی تبیین کرد: مشاغل کم‌ریسک و متوسط از بیست و سوم فروردین‌ماه با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سرگرفته می‌شود و تیم‌های بهداشتی و گشت‌های مشترک بر نحوه فعالیت این واحد‌ها نظارت مستمر خواهند کرد.
معتمدیان مطرح کرد: فعالیت واحد‌های صنفی غیرضرور و پرریسک، کماکان تا پایان فروردین‌ماه ممنوع است و فهرست اصناف کم‌ریسک برای فعایت دوباره هم از طریق اصناف اعلام می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه واحد‌های تولیدی و صنعتی هم باید به فعالیت خودشان ادامه دهند، اضافه کرد: این فعالیت منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌باشد و دستگاه‌های متولی باید امکانات و شرایط لازم را برای فعالیت این واحدها فراهم کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی از تعطیلی تمامی مدارس و دانشگاه‌ها، اماکن عمومی مانند اماکن مقدسه، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی تا پایان فروردین‌ماه خبر داد و تبیین کرد: ادارات دولتی از بیست و سوم فروردین‌ماه با حضور دو سوم کارمندان خدمت‌رسانی به مردم را در دستور کار قرار می‌دهند.
معتمدیان با اشاره به اینکه ساعت کاری ادارات طبق مصوبه ستاد ملی، از بیست و سوم فروردین از ساعت ۷ صبح الی ۱۴ بعدازظهر خواهد بود، مطرح کرد: مردم استان خراسان‌جنوبی همگام با سراسر کشور، همراهی و اتحاد خود را در این برهه از زمان به نمایش گذاشته‌اند که این نشانگر اعتماد بالای مردم به مسؤولین است.
وی غافل نشدن از حوزه اقتصادی و معیشت مردم را یک ضرورت برشمرد و خاطرنشان کرد: بدون شک اولویت اول کشور، سلامت مردم است اما در کنار آن اولویت‌های زیستی دیگری مانند مسائل اقتصادی و اجتماعی وجود دارند که در شرایط تحریم‌های ظالمانه و کاهش قیمت نفت باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان