سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۶

رزمایش «شهدای سلامت» آغاز شد/ به‌کارگیری ۳۰۰٠ تیم در عرصه مقابله با کرونا

جانشین فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: رزمایش پدافند بیولوژیکی شهدای سلامت در مرکز استان آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.
رزمایش «شهدای سلامت» آغاز شد/ به‌کارگیری ۳۰۰٠ تیم در عرصه مقابله با کرونا
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا یوسفی صبح امروز در حاشیه رزمایش شهدای سلامت در خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: رزمایش پدافند بیولوژیکی شهدای سلامت، نمایش اقتدار و توان عملیاتی سپاه در راستای تهدیدات بیولوژیک و نوین با به‌کارگیری رده‌های تخصصی جنگ نوین است.
وی از آغاز رزمایش پدافند بیولوژیکی شهدای سلامت در مرکز استان خبر داد و بیان داشت: اجرای عملیات در محیط و دشمن واقعی از ویژگی‌های خاص رزمایش پدافند بیولوژیکی شهدای سلامت می‌باشد و سایر رزمایش‌ها در صحنه‌های شیبه‌سازی شده و با دشمن فرضی برگزار می‌شود.

جانشین فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی عنوان کرد: گردان جنگ نوین تیپ زرهی 21 امام رضا(ع) نیشابور، گردان  جنگ نوین گروه توپخانه 61 محرم تربت‌حیدریه، گردان جنگ نوین تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی و 200 تیم رفع آلودگی بسیج مردمی از نواحی مقاومت سپاه استان در این رزمایش شرکت می‌کنند.

یوسفی مطرح کرد: اولویت ضدعفونی و رفع آلودگی با معابر پرتردد شهری، ایستگاه‌های اتوبوس، پایانه‌های مسافربری، پایانه میوه و تره‌بار، مراکز عمده خرید، بازارچه‌های روز شهرداری، جایگاه‌های سوخت و مساجد است و این رزمایش به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت.
وی از به‌کارگیری سه هزار و 371 تیم بسیجی و فعالیت چهار هزار و 807 گروه جهادی در تولید ماسک، توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی اماکن طی این مدت( از زمان شیوع کرونا) خبر داد و گفت: تاکنون 47 نقاهتگاه با ظرفیت یک هزار و 538 تخت برای بیماران کرونایی آماده شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , رزمایش شهدای سلامت , خراسان جنوبی , بیرجند