دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳

حرکت آتش به اختیار جهادگران در روزهای کرونایی| از تولید اقلام بهداشتی تا حضور در مناطق محروم

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: تا کنون شش هزار سبد معیشتی و غذایی با اعتبار یک میلیارد تومان از منابع خیرین در مناطق محروم استان توزیع شده است.
حرکت آتش به اختیار جهادگران در روزهای کرونایی| از تولید اقلام بهداشتی تا حضور در مناطق محروم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی هنری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جهادگران آتش به اختیار بسیج سازندگی که در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند حالا همچون بحران‌های دیگری امروز در بحث بحران کرونا نیز با آمادگی کامل پا به عرصه مقابله و کنترل ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن گذاشته‌اند.
وی بیان داشت: همزمان با ورود ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از شیوع این ویروس با به‌کارگیری تمام امکانات کار ضدعفونی‌کردن مساجد، اماکن مذهبی و مدارس و همچنین ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی توسط بیش از پنج هزار جهادگر در قالب یک هزار گروه جهادی از اول اسفندماه ۹۸ آغاز شد.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از ضدعفونی دو هزار و ۳۶۷ باب مسجد و اماکن مذهبی و مدارس و ۹ هزار و ۴۰۴ نقطه از معابر و اماکن عمومی سطح استان خبر داد و عنوان کرد: همچنین پنج هزار بسته اقلام بهداشتی و بیش از ۱۸۰ هزار عدد ماسک و دستکش به همراه ۷۱ هزار و ۸۶ لیتر مواد ضدعفونی در مناطق محروم استان توزیع شده است.
هنری اطلاع‌رسانی به‌صورت حضوری و آرام‌سازی مردم و بیان نکات بهداشتی توسط جهادگران را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: تاکنون تعداد ۱۰ هزار و ۵۲۵ نفر به طور کامل آگاه‌سازی و آموزش دیده‌اند که در این بین بیش از ۲۸ هزار بروشور آموزشی در بین مردم توزیع شده است.
وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی تخصصی در بحث درمان و بهداشت تاکنون از ظرفیت گروه‌های جهادی درمانی و بهداشتی در بیمارستان‌ها استفاده شده و همچنین ۳۰ ایستگاه تریاژ شهری و روستایی در استان برپا شده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از اهدای ۴۷۰ دست لباس سرهمی و پرستاری به‌همراه دو هزار و۳۸۰ آستر بالشت به بیمارستان‌ها خبر داد و مطرح کرد: تا کنون شش هزار سبد معیشتی و غذایی با اعتبار ک میلیارد تومان از منابع خیرین در مناطق محروم استان توزیع شده است.
هنری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۱۵۰ خیاط در ۳۳ کارگاه خیاطی تحت حمایت این سازمان مشغول به تولید ماسک هستند که بخشی از محصولات تولید شده به‌صورت رایگان در بین مردم مناطق محروم توزیع و بخشی با هزینه تمام شده در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۹۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا