حرکت آتش به اختیار جهادگران در روزهای کرونایی| از تولید اقلام بهداشتی تا حضور در مناطق محروم

25 فروردين 1399 ساعت 12:03

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: تا کنون شش هزار سبد معیشتی و غذایی با اعتبار یک میلیارد تومان از منابع خیرین در مناطق محروم استان توزیع شده است.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی هنری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جهادگران آتش به اختیار بسیج سازندگی که در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند حالا همچون بحران‌های دیگری امروز در بحث بحران کرونا نیز با آمادگی کامل پا به عرصه مقابله و کنترل ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن گذاشته‌اند.
وی بیان داشت: همزمان با ورود ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از شیوع این ویروس با به‌کارگیری تمام امکانات کار ضدعفونی‌کردن مساجد، اماکن مذهبی و مدارس و همچنین ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی توسط بیش از پنج هزار جهادگر در قالب یک هزار گروه جهادی از اول اسفندماه ۹۸ آغاز شد.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از ضدعفونی دو هزار و ۳۶۷ باب مسجد و اماکن مذهبی و مدارس و ۹ هزار و ۴۰۴ نقطه از معابر و اماکن عمومی سطح استان خبر داد و عنوان کرد: همچنین پنج هزار بسته اقلام بهداشتی و بیش از ۱۸۰ هزار عدد ماسک و دستکش به همراه ۷۱ هزار و ۸۶ لیتر مواد ضدعفونی در مناطق محروم استان توزیع شده است.
هنری اطلاع‌رسانی به‌صورت حضوری و آرام‌سازی مردم و بیان نکات بهداشتی توسط جهادگران را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: تاکنون تعداد ۱۰ هزار و ۵۲۵ نفر به طور کامل آگاه‌سازی و آموزش دیده‌اند که در این بین بیش از ۲۸ هزار بروشور آموزشی در بین مردم توزیع شده است.
وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی تخصصی در بحث درمان و بهداشت تاکنون از ظرفیت گروه‌های جهادی درمانی و بهداشتی در بیمارستان‌ها استفاده شده و همچنین ۳۰ ایستگاه تریاژ شهری و روستایی در استان برپا شده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از اهدای ۴۷۰ دست لباس سرهمی و پرستاری به‌همراه دو هزار و۳۸۰ آستر بالشت به بیمارستان‌ها خبر داد و مطرح کرد: تا کنون شش هزار سبد معیشتی و غذایی با اعتبار ک میلیارد تومان از منابع خیرین در مناطق محروم استان توزیع شده است.
هنری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۱۵۰ خیاط در ۳۳ کارگاه خیاطی تحت حمایت این سازمان مشغول به تولید ماسک هستند که بخشی از محصولات تولید شده به‌صورت رایگان در بین مردم مناطق محروم توزیع و بخشی با هزینه تمام شده در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 25934

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/25934/حرکت-آتش-اختیار-جهادگران-روزهای-کرونایی-تولید-اقلام-بهداشتی-حضور-مناطق-محروم

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir