چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹

تخریب عمارت رحیم آباد به علت بارندگی‌های اخیر صحت ندارد

مدیر پایگاه باغ‌های تاریخی خراسان‌جنوبی با اشاره به اختصاص ۶۰ میلیون تومان برای بام سازی عمارت رحیم آباد گفت: موضوع تخریب بخشی از عمارت رحیم آباد به علت بارندگی‌های اخیر صحت ندارد.
تخریب عمارت رحیم آباد به علت بارندگی‌های اخیر صحت ندارد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمد جنتی‌فر اظهار کرد: تخریب بخشی از عمارت رحیم آباد به علت بارندگی‌های اخیر که در فضای مجازی مطرح شده، صحت ندارد.
مدیر پایگاه باغ‌های تاریخی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در عمارت رحیم آباد در حال حاضر کار تعمیر و مرمت و در حقیقت بام‌سازی صورت می‌گیرد، بیان‌کرد: پوشش بام عمارت از قبل مشکل داشته و با اندک بارانی نم زده و مسائلی را به وجود می‌آورد.

جنتی‌فر ادامه‌داد: در این راستا در بهار سال جاری برای بام‌سازی عمارت رحیم آباد مبلغ ۶۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته و کار را شروع کردیم.
وی با اشاره به اینکه مرمت و تعمیر عمارت رحیم آباد تنها به بام سازی آن محدود نمی‌شود، گفت: برای تعمیر و مرمت کل مجموعه نیز کار مطالعات و و آسیب شناسی آن صورت گرفته و برنامه‌ای برای طرح مرمت و استحکام سازه‌های آن داریم.

مدیر پایگاه باغ‌های تاریخی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای مرمت و استحکام بخشی سازه‌های کل عمارت مبلغ سه میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد داده‌ایم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۰۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , گردشگری , صنایع دستی , بیرجند , خراسان جنوبی , عمارت رحیم آباد