سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی:

هیچ گونه کمبودی در کالاهای اساسی ماه رمضان وجود ندارد / مردم استان برای خرید اقلام اساسی از فروشگاه های اینترنتی مجاز استفاده کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان این که هیچ گونه کمبودی در اقلام اساسی ماه مبارک رمضان وجود ندارد گفت: مردم می توانند برای تهیه اقلام اساسی و سایر کالاهای مورد نیاز خود در ماه مبارک رمضان و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، از فروشگاه های اینترنتی مجاز در سطح استان خرید نمایند.
هیچ گونه کمبودی در کالاهای اساسی ماه رمضان وجود ندارد /  مردم استان برای خرید اقلام اساسی از فروشگاه های اینترنتی مجاز استفاده کنند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم، داوود شهرکی ظهر امروز در سومین جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان در سال ۹۹ با بیان این مطلب افزود: ۴۸۹ تن برنج هندی، ۴۸۹ تن شکر، ۲۴۴ تن گوشت مرغ منجمد و ۱۴۷ تن گوشت گوساله منجمد در مرحله اول برای استان تامین شده و سهمیه شهرستان ها بر اساس جمعیت شهری اختصاص یافته و هم اکنون توزیع مردمی آنها در سطح مراکز بزرگ و عمده عرضه و ۵ فروشگاه اینترنتی مجاز استان در حال انجام است.

وی همچنین با بیان اینکه ۱۰۰ درصد سهمیه مرحله اول کلیه اقلام اساسی ماه ضیافت استان جذب شده است گفت: ۵۰۰ تن برنج نیز برای استان در مرحله دوم تخصیص یافته که پس از جذب، توزیع خواهد شد.

شهرکی با اشاره به افزایش خرید و تقاضای مردم برای برخی از اقلام در ماه مبارک رمضان بیان کرد: طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان نیز از سوم اردیبهشت با همراهی تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، پلیس نظارت بر اماکن عمومی و بسیج اصناف در مرکز استان و شهرستان ها آغاز شده و تا پایان این ماه مبارک ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به انجام ۷۵۰ مورد بازرسی از آغاز این طرح گفت: در این مدت ۱۵ پرونده تخلف به ارزش ۳۷۰ میلیون ریال تشکیل و جهت سیر مراحل قانونب به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری ۵۳۷۹ مورد گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ دریافت که ۶۳۷ مورد آن در طرح نظارتی ویژه ماه مبارک بوده است تصریح کرد: گزارشات مردمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که نشان از اعتماد مردم به سازمان و جدیت در پیگیری گزارشات دارد.

وی به میزان مبالغ برگشی به شاکیان اشاره و اظهار کرد: بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال از ابتدای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در حق شاکیان برگشت داده شده است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۰۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سازمان صنعت، معدن و تجارت , خراسان جنوبی , کرونا , سازمان صمت , ماه رمضان