پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰

پیام تبریک استاندار خراسان‌جنوبی در آستانه روز معلم

اینجانب از مسئولیت‌پذیری، تلاش صادقانه و تدابیر ارزشمند همه معلمین فرهیخته استان خراسان جنوبی در این شرایط سخت صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.
پیام تبریک استاندار خراسان‌جنوبی در آستانه روز معلم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، در پیام محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان‌جنوبی در آستانه روز معلم آمده‌است؛

باسمه تعالی
« ن والقلم ... »
در گذر زمان چه بسیار رخدادها که از خاطره تاریخ محو می شوند و چه انسان هایی که می آیند و می روند و نشانی از آنان برجای نمی ماند، اما وقایعی هستند که زمان و مکان را درمی نوردند و انسان هایی نیز هستند که در همیشه تاریخ حضوری جاودانه دارند. بی گمان از آن وقایع مانا، «شهادت» و از آن انسان های جاودانه، نام «معلم» بر تارک زمین و زمان می درخشد.
دوازدهم ارديبهشت يادآور رادمردی بزرگ و مجاهدی دانشمند است كه نقشی فراموش نشدنی در تاريخ پر فراز و نشيب انقلاب اسلامی دارد؛ مردی كه علم را با زيور اخلاق آراست و با نگاهی ژرف، نمايی زيبا و جامع از نظام فكری اسلام به جهانيان عرضه نمود.

بی شک استادِ شهيد «مرتضی مطهری » شخصيتی اثر گذار و چهره اب مشعشع در دوران رويش و رشد انقلاب اسلامی ايران بوده و هست. اگرچه خورشيد عمر مبارك او در روزهای نخستين پيروزی نهضت اسلامی غروب كرد، اما ميراث ماندگار فكری و فرهنگی آن شهيد والا مقام در شيرازه انقلاب، اثرات ماندگاری بر جای گذاشت.
میراثی که امروز در معلمین گران قدر بهارستان علم و ادب تبلور یافته و بدون تردید روند پیشرفت و درخشش چشمگیر دانش آموزان و اعتلای امروز جایگاه تعلیم و تربیت استان در عرصه های مختلف قرآنی، علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی، در کنار الطاف بیکران الهی، مرهون تلاش های خالصانه وخاضعانه و زحمات بی دریغ و تدابیر ارزشمند همه معلمان، مربیان و مدیران دلسوز خراسان جنوبی است که با جهاد بی وقفه خود مسیر رشد، تعالی و بالندگی فرزندان این آب و خاک را هموار می نمایند.
اکنون که با انتشار ویروس کرونا، شرایط دشواری را سپری می کنیم و آموزش و پرورش دچار اختلال گردیده، باز هم شاهد همت والا و تلاش مهربانانه شما پرچمداران عرصه آموزش و پرورش در قاموس تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی هستیم که برای تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین، منویات مقام معظم رهبری و شکوفایی تلاش دولت تدبیر و امید، دیگر بار به میدان آمده و با هدف جلوگیری از تعطیلی فرایند مقدس تعلیم و تربیت و امتداد فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در بستر فضای مجازی و شبکه آموزش دانش آموزان (شاد) به ارائه محتوای آموزشی و پرورشی می پردازید.

اینجانب از مسئولیت‌پذیری، تلاش صادقانه و تدابیر ارزشمند همه معلمین فرهیخته استان خراسان جنوبی در این شرایط سخت صمیمانه تقدیر و تشکر نموده تقارن اين روز را با ماه بهار قرآن به فال نیک می گیرم؛ رجای واثق دارم در این ایام مبارک، با توکل به حضرت باری تعالی و توسل به ائمه اطهار (علیهم السلام) و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، کرونا را شکست می دهیم تا با حضور مجدد دانش آموزان در آینده نزدیک، شادی و نشاط به بوستان علم و دانش بازگردد.
از خداوند متعال، سلامتی، عزت، پیشرفت و توفیق روزافزون ‌تان را در استمرار خدمات شایسته و ماندگار به فرزندان این مرز و بوم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسألت می نمایم و آرزومندم که تأییدات الهی، همواره قرین راهتان باشد؛ ان شاءالله.

محمد صادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۱۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز معلم , خراسان جنوبی , استاندار خراسان جنوبی , آموزش و پرورش , معتمدیان