پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲

۵۶۸۰ نفر در خراسان جنوبی در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در هفته کار و کارگر ۹۰ برنامه در بخش‌های مختلف در حال اجرا است گفت: از ابتدای ویروس کرونا تاکنون ۵ هزار و ۶۸۰ نفر در سامانه بیکاری استان ثبت نام کردند.
۵۶۸۰ نفر در خراسان جنوبی در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ غلامرضا اشرفی ظهر امروز به مناسبت آغاز هفته کار و کارگر در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز روز کارگر و روز تامین اجتماعی و آینده روشن است  که 5 تا 11 اردیبهشت هفته کار و کارگر نامگذاری شده و در حال حاضر با توجه به کرونا برنامه‌ها و رسالتی که از وزارت  ابلاغ شده در قالب مجازی با رعایت پروتکل بهداشتی در سطح استان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه 90 برنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خادمان بخش کارگران در  در سطح استان در حال برگزاری است افزود: در این هفته تکریم شهدای بخش کارگری، همایش یادواره بخش کارگری را داریم که امشب در بیرجند برگزار می‌شود و از 5 خانواده شهدای شاخص بخش کارگری که الگو هستند تجلیل خواهد شد. برنامه دیگر  تکریم از مدافعان بخش سلامت در حوزه کارگری است که امروز تعدادی از آنها تکریم شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: فردا پیشگامان سلامت در بیمارستان ولی عصر(عج) و بخش کارگری با حضور مسئولان استانی جلسه‌ای برگزار و الگوهای بخش کارگری در مرکز و شهرستانها معرفی می‌شوند.
اشرفی با بیان اینکه در بخش تولید با همراهی، هم افزایی و همدلی بین مسئولان تشکل‌های کار و کارگری و با رعایت پروتکلها  تلاش کردیم تا حد  امکان جلوی بیکارشدن کارگران را بگیریم افزود:  هدف ما حفظ صیانت از نیروی کار و تثبیت کار است در این راستا از ابتدای ورود کرونا به استان 5هزار و 680 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند.
وی اظهار داشت: این افراد در 13 رسته شغلی صنعت، کشاورزی و خدمات بوده که باید نسبت به تعطیلی بنگاه اقتصادی خود اقدام کنند در سامانه ثبت نام کردند ودر سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت برای تعیین تکلیف آنها اقدام می‌شود و بسته‌های تشویقی و تسهیلاتی وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: توانمندسازی بخش تعاون از اولویت‌های ما است و در ایام کرونا تعاونی‌های استان نسبت به تغییر خط تولید اقدام کردند و در نهبندان و طبس بخشی از نیازهای کارگری در اقلام بهداشتی تأمین می‌شود و یکی از اقدامات که با سایردستگاه‌ها در حال انجام است شناسایی اقشار آسیب پذیر در بسته حمایت معیشتی است.
اشرفی تصریح کرد: در بخش تعاون با همه محدودیت‌ها 74 تعاونی در استان با پیش بینی یک هزار و 232 نفر فرصت شغلی با 3 هزار و 829 عضو به وجود آمد و در راستای مشاغل خانگی تسهیلاتی به استان در بانک رفاه کارگران و بانک توسعه رفاه تزریق شد و تاکنون بیش از 90 درصد تسهیلات جذب شده که امید است فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۱۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز کارگر , خراسان جنوبی , نماینده ولی فقیه , بیمه بیکاری