استاندار خراسان‌جنوبی:

تأمین زیرساخت‌های شهری از اصلی‌ترین نیازهای بیرجند است

13 ارديبهشت 1399 ساعت 23:43

استاندار خراسان جنوبی گفت: تأمین زیرساخت‌های شهری از اصلی‌ترین نیازهای بیرجند است.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار بیرجند بر استفاده از تمام ظرفیت و توان شورای شهر و شهرداری برای توسعه شهر بیرجند تأکید کرد. 
استاندار خراسان‌جنوبی با تشریح وضعیت موجود، شورای شهر و شهرداری را مکلف کرد تا در راستای رفع موانع توسعه شهر، سیاستگذاری های لازم را انجام دهند.
وی تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرداری را یکی از اولویت های کاری عنوان کرد و گفت: مردم مدتهاست منتظر تکمیل این پروژه ها و بهره برداری از آنها هستند و باید اتمام این پروژه ها تا پایان این دوره شورا به طور جدی دنبال شود.

استاندارخراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین نیازهای شهر بیرجند، تأمین زیرساختهای شهری است که این مهم باید در اولویت  برنامه‌های شورا و شهرداری قرار گیرد. 
وی با اشاره به برند شهر بیرجند خاطرنشان کرد: وجود برند پاکیزه‌ترین شهر کشور ناشی از فرهنگ بالای مردم است و مسئولیت مدیران حوزه شهری را بیشتر می کند و حفظ این جایگاه از وظایف مدیران شهری است. 
معتمدیان توجه به فضای سبز شهری و توسعه شرایط موجود تارسیدن به میانگین کشوری را از تکالیف مدیران برشمرد وگفت: ایجاد نشاط اجتماعی ازپیامدهای ارزشمند افزایش سرانه فضای سبز است. 

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در یک سال گذشته از محل اعتبارات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبارات خوبی برای ایجاد 29 پارک در سطح استان به شهرداری ها تزریق شد تا سرانه فضای سبز شهری افزایش یابد. 
وی از تلاش دستگاه ها برای تأمین زیرساخت های لازم در بند دره گفت و افزود: با تکمیل این زیرساخت های عمومی، شرایط برای سرمایه گذاری بخشهای خصوصی و حتی شهرداری ها فراهم می‌شود و تعامل سازنده شهرداری، شورای شهر و مجموعه مدیریتی استان  فرصت مناسبی برای خدمت رسانی به مردم است.
معتمدیان با اشاره به درآمدهای محدود و اندک شهرداری تصریح  کرد: شهرداری باید برای رفع این مشکل، فرصتهای سرمایه گذاری و افزایش درآمد را در سطح شهر شناسایی کند و از این ظرفیت در راستای توانمندسازی به خوبی استفاده کند.

استاندار خراسان جنوبی به زمینهای بلاتکلیف سطح شهر اشاره کرد و گفت: تعیین تکلیف این اراضی، ضمن اینکه فضا و منظر شهری را زیبا می کند، درآمدهای خوبی هم برای شهرداری ایجاد می کند.
معتمدیان با تأکید بر تمرکز شهرداری بر ایجاد و تکمیل برخی پروژه ها اظهارداشت: ایجاد میدان اجتماعات، احداث برج فرهنگ و هنر، تکمیل طرح بازیافت از مبدأ، انتقال صنوف آلاینده و بهسازی ورودی های شهر بیرجند از مطالبات مردم و از وعده های شورای شهر و شهرداری است که باید هر چه زودتر به نتیجه برسد.
وی بااشاره کمکهای ویژه دولت برای تقویت شهرداری ها در سال گذشته گفت:در راستای تأمین ماشین آلات مورد نیاز شهرداری ها اقداماتی صورت گرفته و به زودی این تجهیزات بنا به ضرورت در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 26137

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/26137/تأمین-زیرساخت-های-شهری-اصلی-ترین-نیازهای-بیرجند

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir