تعداد گروه‌های جهادی خراسان‌جنوبی ۴۰ درصد افزایش یافت

20 ارديبهشت 1399 ساعت 4:23

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از افزایش ۴۰ درصدی گروه‌های جهادی استان طی سال گذشته خبر داد.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مهدی هنری صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته با توجه به تأکیدات مقام عظمای ولایت در گام دوم انقلاب و بیانیه خطاب به جهادگران تعداد گروه‌های جهادی خراسان‌جنوبی با ۴۰ درصد افزایش به ۳۵۲ گروه جهادی شناسنامه‌دار رسید که از این تعداد ۲۳۱ گروه عادی، ۱۷ گروه فعال و چهار گروه ویژه هستند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: این گروه‌های جهادی در سامانه ملی اطلس جهادی ثبت شده‌اند و از ابتدای سال ۹۹ همه فعالیت‌ها و برنامه‌های گروه‌ها نیز در این سامانه ثبت و امکان هدایت، راهبری و نظارت بر عملکرد آن‌ها فراهم شده است.

تشکیل یک گروه محله‌محور در هر پایگاه بسیج
هنری افزود: علاوه بر این گروه‌های جهادی در هر پایگاه بسیج حداقل یک گروه محله محور تشکیل شده که با شناسایی مشکلات و معضلات خانواده‌های محله خود در طول سال به طور فردی خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۲۳ گروه محله‌محور در پایگاه‌های بسیج سامان دهی شده‌اند، گفت: همچنین در هریک از شهرستان‌ها شورای جهادی و در مرکز استان مجمع جهادی استان با حضور جهادگران فعال تشکیل شده و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی حرکت‌های جهادی را عهده‌دار هستند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: در هریک از شهرستان‌ها حداقل یک گروه جهادی تخصصی دوره‌های آموزش امداد و نجات را با همکاری هلال احمر طی کرده و ۴۲۰ نفر از جهادگران برای کمک به حوادث طبیعی سامان‌دهی شده‌اند.
هنری اظهار کرد: در سیل مناطق سیستان بلوچستان طی سال گذشته ۴۰ گروه جهادی ۵۱۵ نفری برای خدمات‌رسانی به این مناطق اعزام شدند.

نگاهی به عملکرد سال ۹۸ گروه‌های جهادی خراسان‌جنوبی
وی با اشاره به عملکرد گروه‌های جهادی از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بیان‌کرد: در قالب برنامه‌های مختلف جهادی در یک سال اخیر ۱۰ هزار ۳۰۰ نفر در قالب ۴۰ گروه در استان فعالیت کردند که ۲۰ گروه جهادی با هزار و ۲۰۰ نفر مهمان و بقیه گروه‌های بومی استان بودند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: هزینه جذب شده توسط گروه‌های جهادی طی سال گذشته بابت اجرای فعالیت‌های محرومیت زدایی و تأمین عرصه، ۲۷ میلیارد ریال بوده که ۱۶ میلیارد ریال از طریق خیرین جذب شد.
هنری گفت: همچنین ۶۰۰ میلیون تومان کمک سپاه و بسیج و ۵۰۰ میلیون تومان نیز اعتبارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی بوده است.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 26198

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/26198/تعداد-گروه-های-جهادی-خراسان-جنوبی-۴۰-درصد-افزایش-یافت

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir