يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲

تقویت مراکز درمانی و بهداشتی در صدر برنامه‌های دولت قرار دارد‌

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مردم همچنان به توصیه‌های متخصصان توجه داشته باشند و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند گفت: تقویت مراکز درمانی و بهداشتی همچنان در صدر برنامه‌های دولت قرار دارد.
تقویت مراکز درمانی و بهداشتی در صدر برنامه‌های دولت قرار دارد‌
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: مردم همچنان به توصیه‌های متخصصان توجه داشته باشند و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و با توجه به این که رنگ بندی شهرها بر اساس شاخص‌های تعیین شده هر چند روز تغییر می‌کند نمی توان گفت یک منطقه به طور مطلق سفید است بنابراین رعایت نکات بهداشتی همچنان باید مورد توجه عموم مردم باشد.
وی گفت: علاوه بر مردم که ملزم به رعایت پروتکل‌ها هستند، ضوابط بهداشتی در دستگاه‌های اجرایی هم باید به طور دقیق مدنظر باشد و مدیران به جهت حضور مردم در محیط اداره، باید نسبت به تأمین امکانات بهداشتی مورد نیاز کارکنان و ارباب رجوع جدیت داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: تقویت مراکز درمانی و بهداشتی همچنان در صدر برنامه‌های دولت قرار دارد.
وی با اشاره به محتوای مطالب ارائه شده در جلسه ستاد ملی کرونا که در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار شده بود گفت: ارائه دستورات و رعایت پروتکل‌های سختگیرانه در راستای حفظ سلامت مردم مورد تأکید مقام معظم رهبری است.
معتمدیان با اشاره به بحث بازگشایی مساجد، زیارتگاه‌ها و  اماکن مذهبی به موارد عنوان شده در ستاد ملی کرونا استناد کرد و گفت: با تأکید رهبر معظم انقلاب و بر اساس موارد مطرح شده در جلسه، موضوع بازگشایی این اماکن بعد از بررسی‌های کارشناسی و رصد شرایط، در جلسه بعدی ستاد به جمع بندی نهایی خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در زمینه برگزاری مراسم ویژه لیالی قدر هم مقرر شد مراسم در امامزاده‌ها و مساجد معروف شهرها با رعایت پروتکل‌ها و با حداقل جمعیت برگزار شود.

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: صدا و سیما مکلف است نسبت به پخش زنده مراسم جهت بهره برداری مردم در منازل اقدام کند.
معتمدیان از بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: مدارس از شنبه آینده دایر است اما حضور دانش آموزان در کلاسها کاملاً اختیاری است و دایر بودن کلاس‌ها در این بازه زمانی یک ماهه صرفاً به جهت رفع اشکالات دانش آموزان است.
وی ادامه داد: بازه زمانی تعریف شده برای کلاس‌های مربوط به پایه دوازدهم با توجه به در پیش بودن امتحانات نهایی 20 روزه است و تا 17 خرداد ادامه خواهد داشت و طرح پایش سلامت دانش آموزان پایه اول و پیش دبستانی نیز با یک ماه تأخیر در مرداد ماه برگزار می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی، برگزاری کلاس‌ها برای دوره دکترا محدودیتی ندارد و فعالیت آموزشی برای این مقطع آغاز شده اما برای سایر مقاطع ستاد به جمع بندی نهایی نرسیده است.
معتمدیان از برداشتن برخی محدودیت‌ها در زمینه حذف واحدهای درسی دانشگاهی و پذیرش دانشجو مهمان خبر داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۲۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , کرونا , دولت