چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۱
استاندار خراسان جنوبی:

آستان قدس رضوی ۳۶ کلاس درس در شهر بیرجند احداث می‌کند

استاندار خراسان جنوبی ضمن تأکید از استفاده تمامی ظرفیت‌ها برای رفع دغدغه‌های آموزشی استان گفت: آستان قدس رضوی ۳۶ کلاس آموزشی را در شهر بیرجند احداث می‌کند.
آستان قدس رضوی ۳۶ کلاس درس در شهر بیرجند احداث می‌کند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ محمدصادق معتمدیان در جلسه دیدار با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان اظهار داشت: از سال گذشته برای رفع مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش استان هدف گذاری‌های خوبی صورت گرفته و در این راستا از همه ظرفیت‌ها بهره برده‌ایم.
وی حذف کانکس‌های آموزشی و سیستم‌های گرمایشی غیراستاندارد از سطح مدارس استان را از موفقیت‌های استان برشمرد و گفت: با این اتفاق مهم، اصلی‌ترین نگرانی خانواده‌ها، دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس برطرف می‌شود.

استاندار با اشاره به اینکه خراسان جنوبی اولین استانی است که بحث اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را رقم زد تصریح کرد: همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور(جهانگیری) در 15 مهر سال گذشته و در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر 100 مدرسه استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

معتمدیان افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و طی تفاهم نامه منعقده با وزیر ارتباطات تا پایان خرداد 500 مدرسه و تا پایان سال 1000 مدرسه از ظرفیت شبکه ملی اطلاعات برخوردار می‌شوند.
وی علت کند بودن روند اجرای این کار را ناکافی بودن زیرساخت‌های مخابراتی استان عنوان کرد و  متذکر شد: با توجه به سرعت گرفتن روند اجرای پروژه فیبر نوری در استان، اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات نیز شتاب فزاینده‌ای گرفته است.
به گفته وی؛ با اجرای شبکه فیبر نوری حتی امکان برگزاری جلسات ویدئو کنفرانسی نیز در روستاها فراهم می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی از نیاز آموزش و پرورش به مجتمع‌های آموزشی شبانه روزی گفت و خاطرنشان کرد: برای ایجاد مجتمع آموزشی شبانه روزی در شهرستان‌های زیرکوه و درمیان رایزنی‌هایی صورت گرفته و این پروژه‌ها با مشارکت نوسازی مدارس کشور به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.

معتمدیان از تلاش استان برای بهره‌گیری از نهادهای عمومی در پروژه‌های عمرانی گفت و متذکر شد: بر اساس پیگیری‌هایی که انجام شد بنیاد برکت، تعهد خود برای احداث 70 کلاس درس در سطح استان را تا شهریور ماه به نتیجه می‌رساند.
استاندار خراسان جنوبی افزود: پروژه احداث 36 کلاس آموزشی در شهر بیرجند توسط آستان قدس نیز فعال شده و در حال اجراست.
به گفته وی؛ با توجه به مصوبه نوسازی مدارس مبنی بر مشارکت در پروژه‌های خیرساز برای استفاده از توان خیرین مدرسه ساز هم برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در ابتدای این جلسه به تشریح شرایط موجود استان پرداختند و در زمینه تأمین زیرساخت‌های لازم برای اردوگاه‌ها، تجهیز سالن تیراندازی شهید شهپر، احداث استخر سرپوشیده در مرکز استان، تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه فرهنگیان فاقد مسکن درخواست هایی را ارائه کردند که برخی موارد در حین طرح در جلسه طی تماس تلفنی استاندار با حوزه‌های مرتبط پیگیری شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کلاس درس , خراسان جنوبی , استاندار , معتمدیان