پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۵

پویش هر هفته «الف-ب-ایران»به خراسان‌جنوبی رسید/ افتتاح سد سیاهو با حضور وزیر نیرو

وزیر نیرو شنبه دهم خردادماه به خراسان‌جنوبی سفر می‌کند و طی این سفر سد سیاهو در شهرستان سربیشه افتتاح می‌شود.
پویش هر هفته «الف-ب-ایران»به خراسان‌جنوبی رسید/ افتتاح سد سیاهو با حضور وزیر نیرو
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، هر هفته «الف-ب-ایران» عنوان پویشی است که «رضا اردکانیان» وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق در سال گذشته مطرح و اجرا کرده است.

این پویش از سال گذشته در کشور اجرا شد و این روند در سال جاری نیز دنبال شد. نخستین هفته از پویش هر هفته «الف-ب-ایران» در اوخر ماه فروردین‌ماه ۹۹ آغاز و به گفته وزیر نیرو قرار است ۲۵۰ پروژه با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی با استفاده از منابع مختلف در این پویش اجرا شود.

در هفته پنجم پویش هر هفته «الف-ب-ایران»خراسان‌جنوبی میزبان وزیر نیرو خواهد بود و در این سفر سد سیاهو سربیشه با ظرفیت ۱۷ میلیون متر مکعب و با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

آبرسانی و تأمین آب پایدار ۱۵ روستا در شهرستان‌های استان از دیگر برنامه‌های اردکانیان به استان خراسان‌جنوبی است و برای آبرسانی به این روستاها، ۲۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی هزینه شده و حدود ۱۰ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد.
همچنین طی این سفر نیروگاه بادی درح با اعتبار یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود. این پروژه توسط بخش خصوصی اجرا و زمان اتمام این پروژه سال ۱۴۰۰ اعلام شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۴۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وزیر نیرو , خراسان جنوبی , پویش