دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۴

برگزاری مراسم گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد در خراسان‌جنوبی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد امسال در سراسر استان در مساجد و حسینیه‌هایی که فعال بوده و اجازه بازگشایی و اقامه نماز و حضور مؤمنین را دارند با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
برگزاری مراسم گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام احمد ملایی اظهار داشت: در آستانه سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و پنجاه و هفتمین سـالگرد قیام خونین یوم‌الله ۱۵ خرداد قرار داریم.
مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد در مساجد و حسینیه‌هایی که اجازه بازگشایی را دارند با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود
 
وی بیان داشت: مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد امسال در سراسر استان در مساجد و حسینیه‌هایی که فعال بوده و اجازه بازگشایی و اقامه نماز و حضور مؤمنین را دارند با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در شرایط ناشی از شیوع کرونا و به جهت ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا، امکان برگزاری مراسم و اجتماعات بزرگ، محوری و با فراخوان و دعوت عمومی امکان‌پذیر نیست و تمرکز ویژه بر تبیین و استفاده از بستر رسانه و فضای مجازی و نیز تبلیغات محیطی است.
در شرایط فعلی کشور و جهان، تنها راه برون رفت از مشکلات و سیطره دشمنان، مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان است
 
ملایی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، یکی از خصوصیات امام را مقاومت و ایستادگی دانست و تبیین کرد: در شرایط فعلی کشور و جهان، تنها راه برون رفت از مشکلات و سیطره دشمنان، مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان است.
وی ادامه د اد: راه مقاومت و ایستادگی این همان راهی است که سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پیش گرفته بود و بر ما نیز واجب است ادامه‌دهنده راه امام بزرگوار و شهیدان والامقام باشیم.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در ادامه یوم‌الله ۱۵ خرداد را نقطه عطف انقلاب اسلامی ذکر و مطرح کرد: زیر بنا و اساس شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، قیام تاریخ‌ساز ۱۵ خرداد ۴۲ است.

ملایی ادامه داد: نتیجه تلاش‌ها، روشنگری‌ها و خون‌های پاک به زمین ریخته شده در این روز با هدایت معمار کبیر انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ به ثمر نشست و بزرگداشت این ایام‌الله، تجدید میثاقی با آرمان‌های بلند اسلام، امام و شهیدان و موجب حفظ و تداوم این راه نورانی است.
با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، امسال در نوع برگزاری مراسم بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد تفاوت وجود دارد
 
وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، امسال در نوع برگزاری مراسم بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد تفاوت وجود دارد و فعالیت گسترده در فضای مجازی برای تکریم و بزرگداشت هر دو مناسبت، تمرکز بر تبلیغات گسترده محیطی و فعالیت‌های فراگیر فرهنگی از قبیل برگزاری مسابقات، تبیین و بازنشر وصیت‌نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی(ره)، سبک زندگی، سیره و مکتب سیاسی و غیره با بهره حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مد نظر است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۴۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امام خمینی , خراسان جنوبی , بیرجند