دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۹

نوسازی آزمایشگاه دانشگاه بیرجند نیازمند اعتبار ۴۰ میلیاردی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند گفت: نوسازی آزمایشگاه دانشگاه بیرجند نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است.
نوسازی آزمایشگاه دانشگاه بیرجند نیازمند اعتبار ۴۰ میلیاردی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا نجفی اظهار داشت: فاز اول این مرکز به متراژ ۲۸۵ متر مربع به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم به متراژ ۵۹۰ مترمربع در حال ساخت و کار طراحی فاز سوم این مرکز نیز به متراژ یک هزار و ۳۵۰ متر مربع به اتمام رسیده است.
وی هدف از راه‌اندازی این مرکز را خلق اکوسیستمی برای ایجاد و توسعه نوآوری پایدار با تمرکز بر آموزش ‏و خلق فضای باز نوآوری و حمایت از تیم‌های استارتاپی و توسعه اقتصاد دانش بنیان ذکر کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند با اعلام اینکه در مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند هم‌اکنون ۲۴ شرکت و هسته فناور پذیرش شده‌اند، مطرح کرد: تعداد واحدهای فناور مستقر در این مرکز را ۱۱ واحد و همچنین ۱۲ شرکت دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی در این مرکز فعالیت دارند.
نجفی عنوان کرد: مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند، بخشی از زیست‌بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه بیرجند است که در شش فاز و در مساحتی حدود شش هزار متر مربع در حال ساخت است.

وی با اعلام اینکه فاز دوم مرکز نوآوری و شتابدهی تا هفته دولت امسال آماده بهره‌برداری است و فاز سوم این مرکز نیز اگر حمایت مالی شود تا پایان امسال تکمیل می‌شود، مطرح کرد: همچنین اعتبار مورد نیاز برای نوسازی آزمایشگاه دانشگاه بیرجند ۴۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۴۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , دانشجو , دانشگاه بیرجند