دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۷

اختصاص ۳۰ درصد دوره‌های آموزشی هیئات ورزشی به متقاضیان

معاون توسعه ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌‌جنوبی گفت: ۳۰ درصد از ظرفیت دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری درجه ۳ هیئات ورزشی به ساکنین مناطق روستایی و عشایری اختصاص می‌یابد.
اختصاص ۳۰ درصد دوره‌های آموزشی هیئات ورزشی به متقاضیان
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محسن قطبی اظهار داشت: در راستای تحقق رویکرد افزایش روحیه نشاط و سلامت و به‌منظور ارتقای کمی و کیفی سطح زندگی در نواحی روستایی و عشایری دستورالعمل تربیت نیروی انسانی متخصص ورزشی ابلاغ شده است.
وی افزود: این دستورالعمل از سوی دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان در راستای اختصاص ۳۰ درصد از ظرفیت دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری مقدماتی یا درجه ۳ هیأت‌های ورزشی به ساکنین مناطق روستایی و عشایر است.

معاون توسعه ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: گسترش آموزش براساس نیازسنجی و متناسب با امکانات، ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهره‌گیری مطلوب از کارکردهای ورزشی، تقویت هویت روستانشینی و ارتقای روحیه عشایرپروری است.
قطبی یادآور شد: ترویج و گسترش ورزش‌های همگانی و گسترش عدالت و مشارکت اجتماعی در مناطق محروم، مرزی و روستاهای دور افتاده کشور، کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب در

مناطق روستایی و عشایری از دیگر اهداف این طرح ملی است.
وی در ارتباط با افراد واجد شرایط روستایی و عشایری در دوره‌های مربیگری و داوری مقدماتی و درجه ۳ هیأت‌های ورزشی خراسان‌جنوبی، خاطرنشان کرد: افراد شناسایی شده با اولویت دارای تحصیلات بالاتر و فعال در خانه‌های ورزش روستایی از سوی اداره‌کل وررش و جوانان خراسان‌جنوبی برای شرکت در این دوره‌های آموزشی معرفی می‌شوند.
معاون توسعه ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در ارتباط با پرداخت شهریه شرکت‌کنندگان روستایی و عشایری در این دوره‌های آموزشی، گفت: ۵۰ درصد شهریه دوره‌های آموزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان، ۳۰ درصد شهریه توسط هیأت‌های ورزشی استان و ۲۰ درصد مابقی شهریه دوره توسط شرکت‌کننده پرداخت می‌شود.

قطبی متذکر شد: هیأت‌های ورزشی خراسان‌جنوبی و ادارات شهرستان‌های استان که در اجرای این دستورالعمل پیش قدم شوند از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان حمایت ویژه‌ای خواهند شد.
وی تربیت نیروی انسانی متخصص و دارای مدارک دوره‌های مربیگری و داوری را چتری فراگیر برای توسعه ورزش روستایی، عشایری و بازی‌های بومی محلی خراسان‌جنوبی عنوان کرد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۵۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , خراسان جنوبی , بیرجند , محسن قطبی