سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۱

۱۴۳ پرونده تخلف صنفی در خراسان‌جنوبی تشکیل شد/ برگشت ۸ میلیارد ریال به شاکیان

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی گفت: ۱۴۳ پرونده تخلف از ابتدای امسال تاکنون برای واحدهای صنفی و غیرصنفی متخلف خراسان‌جنوبی تشکیل شده است.
۱۴۳ پرونده تخلف صنفی در خراسان‌جنوبی تشکیل شد/ برگشت ۸ میلیارد ریال به شاکیان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی تهوری صبح امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۱ هزار و ۷۱۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده است.
 معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی بیان داشت: براساس تأکید صورت گرفته از سوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، موضوع رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف نیز در دستور کار بازرسان بوده است.
وی از تشکیل ۱۴۳ پرونده تخلف از ابتدای امسال برای واحدهای صنفی و غیرصنفی متخلف در استان خبر داد و افزود: ارزش این تعداد پرونده بالغ بر یک میلیارد و ۱۳ میلیون و ۷۴۶ هزار ریال است.

تهوری با بیان اینکه پرونده واحدهای صنفی متخلف برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است، تصریح کرد:  بررسی و رسیدگی به شکایت‌های مردمی و گزارشات سامانه ۱۲۴ با توجه به شیوع بیماری کرونا در این ایام در اولویت حوزه بازرسی بوده است.
وی ادامه داد: بیش از هفت هزار و ۵۱۰ مورد گزارش از طریق سامانه ۱۲۴ در این مدت دریافت شده که با بررسی گزارشات بالغ بر هشت میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۳۸۲ ریال در حق شاکیان برگشت داده شد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط بازار و همچنین اعلام برخی از اقلام به‌عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی از سوی وزارت متبوع، نظارت و بازرسی‌ها با جدیت و کماکان ادامه خواهد داشت و سامانه ۱۲۴ این سازمان آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص تخلفات اقتصادی در واحدهای صنفی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۶۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سازمان صنعت، معدن و تجارت , خراسان جنوبی , کرونا , سازمان صمت , احتکار