يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶

۱۹۸ شغل جدید برای مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی ایجاد شد

در سه ماهه ابتدای سال کمیته امداد خراسان جنوبی با اجرای ۱۶۲ طرح با ۵۴ میلیارد ریال زمینه اشتغال را برای ۱۹۸ نفر در خراسان جنوبی ایجاد کرد.
۱۹۸ شغل جدید برای مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی ایجاد شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرونا که آمد بسیاری از مشاغل را تعطیل کرد و کرکره مغازه‌های زیادی را قبل از نوروز پایین کشید. صاحبان مشاغل زیادی را خانه نشین کرد و مردم هم برای قطع زنجیره کرونا تصمیم گرفتند به صورت خودجوش نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام کنند تا افراد کمتری درگیر به این بیماری شوند.

فروردین و اردیبهشت ماه کم‌کم برخی مشاغل به صورت دست و پاشکسته به راه افتادند تا چرخ زندگی خانواده‌های خود را به گردش درآورند هر چند با چرخی در بازار وقتی پای درد و دل مردم می‌نشینی گویا کرونا آسیب مهلکی را بر برخی مشاغل وارد کرده و توان کارکردن را از آنها گرفته است و کارگران زیادی بیکار شدند و همچنان در انتظار دریافت بیمه بیکاری هستند.

با وجود همه این‌ها برخی از دستگاه‌ها که همیشه در ایام سال تلاششان کمک به مردم و ایجاد اشتغال است با وجود کرونا دست از کار برنداشته و زمینه اشتغال را برای مردم فراهم کردند. یکی از آن دستگاه‌ها کمیته امداد امام خمینی(ره) است نهادی که چه در سال گذشته در بخش اشتغال همواره همه توان و تلاشش را در راستای ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال موجود به کار گرفته و در این راستا زن و مرد، شهری و روستایی برایش تفاوتی ندارد و هدف خدمت به آحاد مردم است.

یکی از برنامه‌های کمیته امداد انجام فعالیت‌هایی است که به ایجاد روحیه خوداتکایی و اعتماد به نفس، علاقه و استقبال از کار منجر می‌شود هدف این فعالیتها کمک به درآمد خانوارها و ایجاد مشاغل مکمل برای بهبود رفاه خانوارهای تحت پوشش است.
بررسی میزان استقبال و تمایل مددجویان نسبت به طرح‌های اشتغالزای کمیته امداد، می‌تواند منجر به اثر بخشی طرح‌هایی که در راستای توسعه کارآفرینی اقشار ضعیف جامعه شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی از ایجاد 162 طرح اشتغال با هزینه 54 میلیارد ریال در سه ماهه ابتدای سال خبر داد و گفت: از این میزان سه طرح در بخش حمل و نقل و خدمات، 37 طرح در بخش دامداری، 76 طرح در بخش طیور، 5 طرح کشاورزی، 10 طرح صنعتی، 20 طرح گلیم و فرش و سه طرح صنایع دستی در استان ایجاد شده است.

حسینی افزود: از طرح‌های اجرا شده 49 طرح برای بانوان، 113 طرح برای آقایان و 63 طرح شهری و 99 طرح روستایی اجرا شد و 120 طرح خوداشتغالی و خودکفایی از دیگر طرح‌های اجرا شده در مدت سه ماهه ابتدای سال است.
وی از  اشتغال 19 نفر از طریق کاریابی‌ها خبر داد و بیان کرد: در این مدت 82 نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته و 29 نفر آموزش‌های مقدماتی، 4 نفر آموزش‌های مهارتی و 49 نفر اموزش‌های پایدارسازی و توسعه را آموختند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی تصریح کرد: در این مدت 133 مترمربع فرش دستباف توسط مددجویان به ارزش دو میلیارد ریال بافته شد که این فرشها را به مجتمع اقتصادی تهران ارسال می‌کنیم و بعد از آن طریق به خارج از کشور ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه امسال در بخش اشتغال، هزینه کرد 132 میلیارد و 500 میلیون تومانی در بخش اشتغال است که هنوز این مبلغ ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۷۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , خراسان جنوبی , اشتغال