دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۷
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت:

مدیران شرایط سرمایه‌گذاران را تسهیل کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران مکلفند شرایط را در روند اجرای کار و صدور استعلامات برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنند.
مدیران شرایط سرمایه‌گذاران را تسهیل کنند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، سیدکمال الدین میرجعفریان، امروز یکشنبه 8 تیر در کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان، گفت: تأکید ما در کارگروه امور زیربنایی بر رسیدگی هر چه سریع‌تر به پرونده‌های ارجاعی است.
وی اظهار کرد: هدف از سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی و تعیین تکلیف پرونده‌ها، این است که مردم بتوانند هر چه سریع‌تر برنامه‌های خود در حوزه سرمایه‌گذاری را اجرایی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کارگروه امور زیربنایی از کارگروه‌های اثربخش در تولید و زیرساخت‌های عمرانی استان است، تصریح کرد: رعایت الزامات قانونی و فنی از مهم‌ترین مواردی است همواره در جلسات کارگروه مورد تأکید است.

میرجعفریان با بیان اینکه تمامی طرح‌ها باید مسیر قانونی مرتبط را طی کنند و تأییدیه کارگروه را اخذ کنند تا بتوانند اجرایی شوند، افزود: مدیران مکلفند شرایط را در روند اجرای کار و صدور استعلامات برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنند.
وی یادآور شد: در جریان رسیدگی به پرونده‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تولیدی آن چه مورد تأکید کارگروه است، این است که طرح ارائه شده، برای سرمایه‌گذار صرفه اقتصادی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تطبیق طرح با شرایط موجود، عدم اشباع بازار، نیاز روز جامعه و مواردی از این دست، نکاتی است که در بحث بررسی طرح‌ها مدنظر قرار می‌گیرد تا طرح‌هایی که تأیید می‌شوند صرفه و صلاح سرمایه‌گذار را داشته باشند.
فرمانداران نیز به جهت اعلام نظر و مشارکت در مباحث از طریق ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور داشتند و پرونده‌های رسیده از هفت شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

این طرح‌ها در زمینه‌های کشاورزی، خدماتی، گردشگری و اشتغالزایی از شهرستان‌های بیرجند، قاینات، بشرویه، زیرکوه، سربیشه، طبس و فردوس به کارگروه استانی ارجاع شده بودند که به غیر از طرح‌هایی که نیاز به بررسی‌های کارشناسی داشتند، بقیه موارد تأیید شدند .
اعضای حاضر در این جلسه، ضمن موافقت با کلیت یکی از طرح‌ها، اعلام نظر نهایی برای اجرایی شدن آن را به اقدامات کارشناسی وسیع‌تر موکول کردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۷۸۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه گذاری , اقتصاد , خراسان جنوبی