چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵

جریمه ۴۲ میلیاردی متخلفان کالا در خراسان‌جنوبی/ ‌عدم درج قیمت و گران‌فروشی در صدر تخلفات

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی از تشکیل ۸۱۹ پرونده در بخش‌های کالا و خدمات، بهداشت و دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز طی سه ماهه امسال خبر داد و گفت: متخلفان پرونده‌های تعزیراتی استان محکوم به پرداخت ۴۲ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۷۲ هزار ریال جریمه شدند.
جریمه ۴۲ میلیاردی متخلفان کالا در خراسان‌جنوبی/ ‌عدم درج قیمت و گران‌فروشی در صدر تخلفات
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین اشرفی اظهار داشت: طی سه ماهه امسال ۴۰۱ پرونده در بخش کالا و خدمات در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که از این تعداد ۳۹۱ پرونده مختومه و بالغ بر یک میلیارد و ۷۹۶ میلیون و ۴۲۲ هزار ریال جریمه برای محکومین صادر شده است.
وی بیان داشت: در بخش قاچاق کالا و ارز ۳۲۸ پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که از این تعداد تاکنون ۳۰۲ پرونده مختومه و متخلفین به پرداخت ۴۰ میلیارد و ۹۷ میلیون و ۹۹ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی از تشکیل ۹۰ پرونده در بخش بهداشت و درمان طی این مدت خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد ۹۶ پرونده مختومه و متخلفین به پرداخت ۲۱۹ میلیون و ۳۲۵ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

اشرفی از تشکیل ۸۱۹ پرونده در بخش‌های کالا و خدمات، بهداشت و دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز طی سه ماهه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۸۹ پرونده مختومه شده و متخلفان پرونده‌های تعزیراتی استان محکوم به پرداخت ۴۲ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۷۲ هزار ریال جریمه شدند.
وی عدم درج قیمت، گران‌فروشی، عدم ارائه فاکتور خرید را از مهم‌ترین تخلفات بخش کالا و خدمات عنوان و مطرح کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و مقررات بهداشت محیط و تهیه و تدارک دارو توسط داروخانه‌ها از محل غیر از شبکه‌های توزیع تعیین شده را بیشترین تخلفات در بخش دارو و درمان ذکر کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: خرید، فروش، حمل و نگهداری کالای قاچاق، ورود و خروج کالا از مسیرغیرمجاز و بدون تشریفات گمرکی و نگهداری، عرضه و فروش کالای قاچاق توسط واحدهای صنفی را از بیشترین تخلفات بخش قاچاق کالا و ارز ذکر کرد.
اشرفی از کاهش ۷۲ درصدی پرونده‌های قاچاق سوخت در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و مطرح کرد: در سه ماهه امسال ۱۵۶ پرونده و در مدت مشابه سال گذشته ۵۶۸ پرونده به شعب تعزیرات حکومتی استان وارد شد.
وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۵۲ پرونده مختومه شد همچنین ۱۴۸ پرونده به پرداخت ۱۵ میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۸۸۹ هزار ریال جزای نقدی محکوم و دو پرونده نیز برائت یافتند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه طی ماه نخست امسال ۵۸۰ مورد بازرسی توسط ۱۲۵ اکیپ سیار و گشت مشترک از واحد صنفی و غیرصنفی سطح استان انجام شد، تبیین کرد: در این مدت به ۲۵۱ واحد تذکر داده شد و برای ۱۰۷ واحد دارای تخلف پرونده تشکیل شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۸۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازار , گرانی , خراسان جنوبی , بیرجند