شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱

مطالبات ناشران خراسان‌جنوبی به زودی پرداخت می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به خرید ۱۰۰ میلیون تومان کتاب از ناشران استان طی سال ۹۸، گفت: بخشی از این مبلغ پرداخت شده و بخشی دیگر نیز به زودی پرداخت می شود.
مطالبات ناشران خراسان‌جنوبی به زودی پرداخت می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، ناصر نبی‌زاده با اشاره به روز قلم اظهار کرد: روز قلم فرصتی برای تقدیر و بزرگداشت کسانی است که عمر خود را در راستای اعتلای فرهنگ و اندیشه در این مرز و بوم سپری کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به جایگاه استان در حوزه فرهیختگی و ادب بیان‌کرد: افراد بسیار زیادی در این استان مشغول تحقیق، پژوهش و تألیف هستند و تعداد اهل قلم خراسان‌جنوبی به نسبت جمعیت منطقه بسیار بالا است.

نبی‌زاده در خصوص حمایت‌های صورت گرفته از اهل قلم و ناشران خراسان‌جنوبی گفت: حمایت‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی از قشر فرهیخته و اهل قلم بیشتر مربوط به بعد از چاپ کتاب و اثر و در قالب خرید آن صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه خرید کتاب بیشتر از آثار مرتبط با خراسان‌جنوبی در حوزه‌های مختلف و یا از نویسندگان فرهیخته استان صورت می‌گیرد، افزود: در سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان کتاب از ناشران خراسان‌جنوبی خریداری کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: بخشی از این ۱۰۰ میلیون به ناشران پرداخت و بخش دیگری از آن نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

نبی زاده در زمینه کمبود و گرانی کاغذ و مشکلات اهل قلم و ناشران در این حوزه یادآور شد: این مشکل ملی و رفع آن چاره‌جویی در سطح کلان را می‌طلبد ولی وزارتخانه تلاش کرده با پرداخت یارانه کاغذ تا حدی در این زمینه از اهل قلم حمایت کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۸۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کتاب , خراسان جنوبی , بیرجند