سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۸

آموزش و پرورش خراسان جنوبی ۳۸۷ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان پیش‌بینی کرد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در تابستان امسال ۳۸۷ پایگاه به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان دختر و پسر استان خراسان جنوبی پیش‌بینی شده که با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی فعالیت می‌کنند.
آموزش و پرورش خراسان جنوبی ۳۸۷ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان پیش‌بینی کرد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی واقعی اظهار داشت: از این تعداد 116 پایگاه در مدارس، 24 پایگاه در کانون‌های فرهنگی تربیتی، 8 پایگاه در اردوگاه‌ها، 16 پایگاه در دارالقرآن‌ها، 45 پایگاه در سالن‌های ورزشی، 12 پایگاه در پژوهش سراها، 32 پایگاه در کانون‌های پرورش فکری، 10 پایگاه در انجمن اسلامی، 24 پایگاه در هلال احمر و سازمان دانش‌آموزی و 100 پایگاه در بسیج دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند.

وی انسجام بخشی، همسوسازی، کیفیت بخشی و مناسب سازی فعالیت‌های پرورشی در آموزش و پرورش خراسان جنوبی را مهمترین رویکرد معاونت پرورشی و فرهنگی دانست و بیان کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت در تربیت ایرانی اسلامی دانش آموزان جوان و نوجوان ما بسیار تأثیرگذار است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تشدید شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت دانش‌آموزان تصریح کرد: کلاس‌های اوقات فراغت به صورت غیرحضوری و از طریق فضای مجازی با شعار «هر خانه یک پایگاه تابستانی»، «هر دانش‌آموز یک مهارت» در بستر شبکه آموزشی دانش آموزی شاد اجرا می‌شود.

واقعی با بیان اینکه با استفاده از تمام ظرفیت‌های شبکه شاد و مشارکت تمام بخش‌ها اتفاق جدیدی را در شروع یک تابستان متفاوت رقم می‌زنیم، تصریح کرد: فعالیت پایگاه‌های غنی سازی اوقات فراغت در 5 محور، با بیش از 100 سرفصل آموزشی برنامه‌ریزی شده است.
وی از آغاز ثبت نام پایه هفتم مدارس دوره اول متوسطه از امروز شانزدهم تیرماه خبر داد و گفت: این امر تا پایان مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود 14 هزار و 229 دانش آموز دختر و پسر پایه ششم ابتدایی در پایه هفتم 351 مدرسه دوره اول متوسطه استان ثبت نام کنند.
واقعی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی هنگام ثبت نام الزامی است بیان کرد: استفاده از ماسک نیز برای عوامل مدرسه و مراجعه کنندگان الزامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به ضدعفونی فضای فیزیکی مدارس توسط عوامل اجرایی تأکید کرد: علاوه بر این مراقبان سلامت در مدارس حضور دارند و بر رعایت نکات بهداشتی توسط افراد نظارت کرده و در ضدعفونی فضای فیزیکی و ضدعفونی کردن دستان ارباب رجوع هنگام ورود و خروج، به عوامل مدرسه کمک می‌کنند.

واقعی از اولیای دانش‌آموزان خواست تا هنگام ورود به مدارس، موقع انجام مراحل ثبت نام و گاه خروج از آموزشگاه فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
وی بیان کرد: طبق تصمیم اتخاذ شده، ثبت نام بر اساس محدوده جغرافیایی محل سکونت دانش‌آموز انجام می‌شود تا والدین نگران اولویت ثبت نامی نباشند و از ازدحام نیز جلوگیری شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۹۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , اوقات فراغت