پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۵

توافق همکاری‌های نظامی ایران و سوریه/ سرلشکر باقری: سامانه‌‌های پدافند هوایی سوریه را تقویت خواهیم کرد

وزیر دفاع سوریه و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توافقنامه همکاری‌های نظامی همه جانبه امضا کردند.
توافق همکاری‌های نظامی ایران و سوریه/ سرلشکر باقری: سامانه‌‌های پدافند هوایی سوریه را تقویت خواهیم کرد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از شبکه خبری المیادین، «علی ایوب» وزیر دفاع سوریه و «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در زمینه گسترش‌‌ همکاری‌های نظامی همه جانبه توافقنامه‌ای امضا کردند.

سرلشکر باقری در این باره گفت: سامانه‌‌های پدافند هوایی سوریه را در چارچوب تحکیم همکاری‌های نظامی میان دو کشور، تقویت خواهیم کرد.
وی افزود: توافق امضا شده اراده و عزم ما را برای همکاری مشترک در زمینه مقابله با فشار‌های آمریکا تحکیم می‌بخشد.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترکیه و تعهدات این کشور در نشست آستانه گفت: ترکیه در اجرای تعهدات خود در قبال تفاهمات آستانه در خصوص خارج کردن گرو‌ه‌های تروریستی از سوریه کمی تأخیر داشته است.
وی تصریح کرد: ترکیه باید بداند که حل هرگونه مشکلات امنیتی این کشور از طریق گفت‌وگو و تفاهم با طرف سوری امکانپذیر است.

باقری همچنین به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه اشاره کرد و افزود: مردم و کشورهای منطقه از حضور آمریکا استقبال نمی‌کنند و پاسخ ما به یاوه‌گویی‌های آمریکا ادامه دارد.

در مقابل علی ایوب وزیر دفاع سوریه گفت: اگر دولت آمریکا می‌توانست ایران، سوریه و محور مقاومت را به زانو و سر تسلیم در بیاورد، لحظه‌ای هم درنگ نمی‌کرد.

ایوب  بر ادامه مقاومت در مقابل دشمنان تاکید کرد و افزود: هر چند هزینه پایداری بالاتر برود با این حال، کمتر از هزینه تسلیم شدن است.
وی برمقابله با قانون آمریکایی ضد سوری موسوم به قانون قیصر  تاکید کرد و گفت: قانون قیصر با سوری‌ها در تهیه غذا ، دارو  و قوت و غذای کودکانشان می جنگد و تلاش می‌کنیم با تبعات و پیامدهای این قانون مقابله کنیم.

وزیر دفاع سوریه رژیم صهیونیستی را شریک قوی در جنگ علیه سوریه دانست و  در این باره گفت: اسرائیل شریک قوی در جنگ علیه سوریه است. گروه‌ها و باندهای تروریستی بخشی از تجاوزات اسرائیلی‌ها هستند.
این مقام بلندپایه دفاعی سوریه تأکید کرد که ارتش سوریه که از سال 2011 ایستادگی کرده و ساختار کشور را حفظ کرده بدون تردید پیروز (این نبرد) خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۹۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سوریه , ایران