پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۸

183روحانی در گروه‌های جهادی مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند

اخبار متعددی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و شهری از گوشه و کنار استان خراسان جنوبی به چشم می‌خورد.
183روحانی در گروه‌های جهادی مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، اخبار گوشه و کنار استان خراسان جنوبی به شرح زیر است:

"تخت‌ خالی برای پذیرش بیماران کرونایی نداریم"
مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: به دنبال افزایش مبتلایان و بیماران بدحال کرونایی در خراسان جنوبی، ظرفیت تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند پر شد.
مسعود ضیائی اظهار داشت: خیلی از بیماران، در انتظار بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که متاسفانه ظرفیت تخت‌ها تکمیل شده و منتظر هستیم بخش آی‌سی‌یو خالی شود.

وی افزود: بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند مرکز اصلی پذیرش و بستری مبتلایان کرونا در استان است که به دلیل نبود متخصص عفونی در برخی شهرستان‌ها، بیماران کرونایی شهرستان‌های طبس، نهبندان و سرایان در این بیمارستان بستری می‌شوند.
مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: کامل‌شدن ظرفیت بخش‌های ویژه بیمارستانی ما را به فکر راه‌اندازی بخش سوم انداخته است که با تجهیز آن، هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.

فعالیت 183 روحانی در قالب گروه‌های جهادی برای مبارزه با کرونا
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت 183 روحانی در قالب گروه‌های جهادی برای مبارزه باکرونا خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین رضایی گفت: این روحانیون در قالب گروه‌های جهادی، به انجام فعالیت‌هایی از جمله ضدعفونی، تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی می‌پردازند.

وی افزود: تاکنون 59 هزار و 500 پرس غذای گرم به ارزش 5 میلیارد و 940 میلیون ریال توسط روحانیون بین نیازمندان توزیع شده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: 10 نفر از مبلغین و روحانیون مستقر به صورت مستقیم و ویژه در زمینه تشییع و تدفین و غسل اموات کرونایی فعالیت داشته‌اند و 130 نفر از مبلغان و بانوان فرهیخته نیز در زمینه تهیه و دوخت ماسک همکاری دارند.

ثبت وقف قرآنی جدید در شهرستان سرایان
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان سرایان از ثبت یک وقف جدید در این شهرستان خبر داد.
سعید وکیل زاده در این باره گفت: واقف خیر اندیش زهرا ایزدی سه دانگ از منزل مسکونی به مساحت 600 مترمربع را با نیت احداث موقوفه قرآنی بهار ایمان وقف کرد.
وی ارزش این موقوفه را یک میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: شهرستان سرایان دارای 430 موقوفه است که اغلب نیات این موقوفات مربوط به عزاداری و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و نشر معارف اسلام است.

برخورد جدی شهرداری بیرجند با تخلفات ساختمانی منجر به حذف پارکینگ
معاون شهرسازی و معماری شهردار بیرجند اظهار داشت: شهرداری بیرجند در زمینه تخلفات ساختمانی منجر به حذف پارکینگ رویکرد سخت گیرانه‌ای را در راستای بازدارندگی و کاهش این نوع تخلفات در برنامه دارد.

حمید فخیم‌زاده افزود: اینگونه املاک در چندساله اخیر افزایش داشته و به جهت جلوگیری از تبدیل شدن این موضوع به معضلی غیر قابل حل در آینده و از طرفی با توجه به اینکه قانونگذار فقط در 6 مورد حذف پارکینگ را مجاز دانسته لذا شورای اسلامی شهر بیرجند موضوع نحوه تامین پارکینگ املاک سطح شهر را مورد بررسی قرار داده است.

وی  با اشاره به نتیجه بررسی این موضوع در شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: مالکین املاکی که اقدام به احداث طبقه اضافی می‌کنند یا تمام و یا قسمتی از پیلوت ساختمان خود را بدون مجوز، به استفاده مسکونی تبدیل می‌کنند یا اقدام به اضافه‌کردن تعداد واحدها بدون تخلف زیربنایی می‌کنند و در اثر این تخلفات انجام شده، ملک دچار کسری پارکینگ می‌شود؛ شهرداری در زمان ارسال پرونده به کمیسیون ماده صد قانون شهرداری‌ها، درخواست اجرای ضوابط شهرسازی و برگرداندن ملک به حالت اولیه برابر پروانه خواهد کرد.

آموزش 140 نفر از شاغلان واحد های صنعتی در مرکز جوار کارگاهی کویرتایر
شاغلان بنگاه‌های خصوصی و کارکنان کارخانجات و صنایع استان همواره دغدغه بروزرسانی اطلاعات مورد نیاز خود را داشته و گاه به دلیل عدم امکان اجرای برخی دوره های آموزشی تخصصی در استان مجبور به عزیمت به تهران و سایر استانها شده و با صرف هزینه‌های بالا با مشکلاتی روبرو هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این رابطه گفت: توانمندسازی نیروی شاغل در صنایع همیشه مورد توجه صاحبان صنایع بوده و لازم است آموزش‌های مهارتی به‌طور جدی در بخش صنعت به‌منظور ارتقای آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و گسترش آموزش‌های مدیریتی و مهارتی موردنیاز صنایع توسعه یابد.
وی افزود: مهارت‌آموزی نقش به‌ سزای در اشتغال پایدار دارد. ارتقاء توانمندی‌های مهارتی شاغلین صنایع و آشنایی با فناوری‌های روز یکی از ارکان توسعه صنایع و حرکت این بخش تولیدی در سطح استان است که می‌طلبد، با توجه و درک اهمیت آموزش‌های‌ مهارتی در کارخانجات و صنایع کوچک گامی مهم و موثر را در توسعه اقتصادی استان برداشت.

خوش آیند ادامه داد: بر اساس مجوز صادره کارخانه کویر تایر موفق به اخذ مجوز ایجاد مرکز بین کارگاهی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شد که با پیگیری و فعالیت مرکز آموزش بین کارگاهی کویر تایر از ابتدای امسال 5 دوره آموزشی تخصصی مورد نیاز شاغلان بنگاه‌های خصوصی در این مرکز اجرا شده است.
وی افزود: در این دوره ها که طی نیاز سنجی آموزشی مورد اقبال قرار گرفته و رضایتمندی گروه هدف را در پی داشته است از ابتدای سال بیش از 140 نفر از شاغلان واحد های صنعتی استان حضور داشته‌اند.

ایثارگران فاقد مسکن صاحبخانه می‌شوند
استاندار خراسان جنوبی در برنامه گفتمان هفته شبکه خاوران گفت: ساخت10 هزار واحد مسکونی برای ایثارگران در کشور مصوب شده که در خراسان جنوبی هم، متقاضیان واجد شرایط در طرح قرار می‌گیرند.

معتمدیان افزود: به احتمال زیاد در روز‌های آینده میزبان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهیم بود تا تفاهم نامه ساخت مسکن ایثارگری را امضا و در یک بازه زمانی یک ساله به متقاضیان واگذار کنیم.
وی به برنامه استانداری برای کمک به راه‌اندازی فرستنده‌های کم قدرت اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های صدا و سیمای خراسان جنوبی، در حال بررسی این موضوع هستیم که در روستا‌های کم جمعیت، این فرستنده‌ها را راه‌اندازی کنیم که این اقدام مهم زیرساختی در قالب تفاهم نامه اجرایی می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: ازرسانی به روستاها، بزرگترین برنامه گازرسانی روستایی در کشور است که با همت و تلاش همکاران شرکت گاز استان برای روستا‌های بالای 20 خانوار اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه پارسال هم 300 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند ادامه داد: برنامه ما این است که تا پایان دولت دوازدهم، تمام روستا‌های بالای20 خانوار استان به شبکه سراسری گاز متصل شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۹۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند