پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۰

تشکیل کمیته‌ سازمان جهانی بهداشت برای بررسی مدیریت کشورها در مبارزه با کرونا

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت، کمیته‌ای برای بررسی نحوه پاسخ این نهاد و دولت‌‌های دیگر کشورهای جهان به شیوع ویروس کرونا در حال تشکیل است.
تشکیل کمیته‌ سازمان جهانی بهداشت برای بررسی مدیریت کشورها در مبارزه با کرونا
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد کمیته‌ای را جهت بررسی نحوه مدیریت شیوع کرونا توسط این سازمان و دولت‌های مختلف تشکیل خواهد داد.
ب
ه نوشته خبرگزاری «رویترز»، «تدروس آدانوم گبریسوس» رئیس سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه گفت، «هلن کلارک» نخست‌وزیر سابق نیوزلند و «الن جانسون» رئیس‌جمهور سابق لیبریا ریاست این هیأت را برعهده خواهند داشت.
گبریسوس گفت: «بزرگی این همه‌گیری جهانی که تمام مردم جهان را تحت‌تأثیر قرار داده است، به‌روشنی نیازمند یک بررسی صادقانه و متناسب با ابعاد آن است».

به گفته او، رؤسای این کمیته، اعضای آن را انتخاب خواهند کرد و در نهایت گزارش خود را در نشست وزرای بهداشت کشورهای عضو، که ماه نوامبر (آبان) برگزار می‌شود ارائه خواهند کرد.
وی افزود:‌ «این قرار نیست یک گزارش استاندارد باشد که آن را داخل جعبه بگذاریم و سپس داخل قفسه بگذاریم تا خاک بخورد. آن را جدی خواهیم گرفت».

گبریسوس هفته پیش اعلام کرد ه بود قصد دارد گروهی از کارشناسان این سازمان را برای تحقیق درباره منشأ کرونا به چین اعزام کند.
«ژائو لیجان»، سخنگوی وزارت خارجه چین با نقل سخنانی از رئیس‌جمهور این کشور گفت پکن از انجام تحقیقات بین‌المللی در خصوص منشأ ویروس کرونا و روش‌های انتقال آن حمایت می‌کند.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که چین را منشاء شیوع ویروس کرونا توصیف کرده است، به‌دلیل آنچه جانب‌داری سازمان جهانی بهداشت از چین می‌نامد، روز چهارشنبه خروج کشورش از این نهاد را اعلام کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۹۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , وزارت بهداشت , دارو