پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵

حواشی یک انتخاب | درخواست ابطال انتخابات هیأت اسکیت خراسان‌جنوبی

درحالی سکاندار فدراسیون اسکیت خواستار ابطال مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات اسکیت خراسان‌جنوبی شده که ریاست مجمع مذکور را خود برعهده داشته و صورت‌جلسه صحت انتخابات را نیز امضاء کرده است.
حواشی یک انتخاب | درخواست ابطال انتخابات هیأت اسکیت خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات اسکیت خراسان‌جنوبی با حضور ۱۲ نفر از ۱۷ نفر عضو مجمع روز دوشنبه نهم تیر‌ماه سال جاری برگزار شده و «بهروز آدینانی» با کسب هفت رای از ۱۲ رای مأخوذه برای چهار سال به عنوان سکاندار هیات برگزیده شد.

صورتجلسه صحت برگزاری مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت اسکیت به امضاء «بهمن محمدرضایی» رئیس فدراسیون و رئیس مجمع عمومی انتخابات، «حسن عزیزی» مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی و نایب‌رئیس مجمع و سایر اعضا رسیده و سه روز بعد از آن نیز اداره کل ورزش و جوانان استان از فدراسیون درخواست صدور حکم رئیس منتخب را نموده است.

ماجرا چه بود؟
علیرغم اینکه کاندیدای دیگر ریاست هیأت اسکیت خراسان‌جنوبی و سرپرست وقت هیات در مجمع حضور داشته و برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های اجرایی خود را در مدت زمان قانونی برای جلب نظر اعضاء بیان کرد و پنج رای را نیز به دست آورد، تنها پس از چند روز از زمان برگزاری مجمع به استناد عدم دریافت دعوتنامه مکتوب از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان برای شرکت در مجمع و غیبت دو نفر از اعضاء درخواست ابطال مجمع انتخابات را از ریاست فدراسیون اسکیت کرده است.

روند انتخاب کاملا قانونی برگزار شد
این در حالی است که مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت اسکیت خراسان‌جنوبی به لحاظ شکلی و قانونی با حضور دو سوم اعضا و نامزدها به رسمیت رسید و با نظارت حراست اداره کل ورزش و جوانان و حضور خبرنگاران منطبق بر قانون و اساسنامه فدراسیون و هیات‌های ورزشی و حضور نامزد معترض در کمال آرامش برگزار شده است.

در ارتباط با عدم دریافت دعوتنامه مکتوب شاکی برای شرکت در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات اسکیت خراسان جنوبی باید گفت این موضوع عمومیت داشته و از سوی اداره کل ورزش و جوانان برای هیچ‌کدام از اعضاء مجمع چنین دعوتنامه‌ای نیز ارسال نشده است گرچه جهت اطلاع و شرکت در مجع با تمامی افراد تماس تلفنی گرفته‌اند.

از آنجا که شاکی و درخواست‌کننده ابطال مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت اسکیت خراسان‌جنوبی می‌توانست اعتراض خود را در زمان حضور در مجمع مطرح و از رقابت انصراف و یا اینکه در حالت شدیدتر مجمع را به اعتراض ترک نماید تا مجمع از شکل قانونی و رسمی‌ خود خارج گردد.

از دیگر موارد مطرح شده مرتبط با درخواست ابطال مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات اسکیت خراسان‌جنوبی عدم حضور نماینده داوران و نماینده باشگاه «نخل طلایی طبس» در مجمع می‌باشد که با توجه به اطلاع داشتن آنان از تاریخ برگزاری مجمع و در ثانی مشخص نبودن آراء به نفع هریک از دو نامزد نمی‌توان دلیل منطقی بر ابطال مجمع دانست.

براساس اطلاعات دریافتی موثق خبرگزاری فارس؛ رئیس فدراسیون اسکیت طی نامه‌ای به اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی براساس شکوائیه حسین شیخ‌زاده سرپرست هیات خراسان‌جنوبی و کاندیدای ریاست هیات مذکور و محرز بودن عدم رعایت مفاد آئین‌نامه انتخاب روسای هیأت‌های ورزشی «ضمن ابطال مجمع نهم تیرماه ۹۹»  توصیه کرده است نسبت به تجدید برگزاری مجمع انتخاب رئیس هیأت اسکیت استان اقدام لازم صورت پذیرد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۲۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , بیرجند , خراسان جنوبی