پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۷

نظارت بر بازار و انبارهای خراسان جنوبی افزایش یافت

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طرح تشدید نظارت بر بازار و انبارهای استان از روز گذشته آغاز شده و به مدت یک‌ماه نیز ادامه دارد.
نظارت بر بازار و انبارهای خراسان جنوبی افزایش یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی، عباس جرجانی افزود: این طرح نظارتی با توجه به شرایط حاکم بر بازار و فضای روانی ایجاد شده و لزوم اتخاذ تدابیر بهنگام و مناسب جهت اطمینان‌بخشی هرچه بیشتر به آحاد جامعه مبتنی بر حضور پر توان نیروهای بازرسی در سطح بازار به اجرا درآمده است.

وی اظهار داشت: به‌منظور نیل به اهدافی نظیر ایجاد ثبات نسبی، کاهش التهاب در بازار، افزایش رضایتمندی و ارتقای اعتماد عمومی، با هدفمندسازی بازرسی‌ها و توجه به اولویت‌های کالایی و خدماتی  اقلامی نظیر ماسک، کالاهای بهداشتی، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، شکر، سیمان، فولاد و آهن‌آلات، لوازم خانگی و لاستیک خودرو برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در این طرح ایجاد وحدت رویه اقدامات نظارتی؛ هم‌افزایی و همکاری موثر سایر دستگاه‌های مرتبط با افزایش گشت‌های مشترک و برخورد قاطع با تخلفات احرازی و ارتقای سطح بازدارندگی به طور جدی در دستور کار بازرسان سازمان قرار می‌گیرد.
جرجانی تصریح کرد: محورهای اصلی این طرح را بهره‌گیری از توان آحاد مردم به‌منظور جلوگیری از تخلفات اقتصادی و اطلاع‌رسانی مطلوب و مناسب و استفاده از ظرفیت ستاد خبری ۱۲۴، گزارش ناظرین افتخاری و انجمن‌های حمایتی مردم نهاد از محورهای اصلی اجرای این طرح است.

وی همچنین با اشاره به اجرای پویش مردمی «بدون قیمت نخریم» در استان و درخواست از عموم مردم برای همکاری در اجرای این پویش افزود: با مطالبه عمومی و مردمی درج قیمت کالا و نصب نرخ‌نامه خدمات، متصدی ملزم می‌شود نسبت به رعایت اولین حق مصرف کننده یعنی درج قیمت کالا و خدمات اقدام کند که در این راستا از مردم استان نیز درخواست داریم از خرید کالای بدون درج قیمت و دریافت خدمات بدون مشاهده نرخ‌نامه نصب شده در واحد صنفی خودداری کنند.
جرجانی گفت: شهروندان و مصرف‌کنندگان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی و سوء استفاده احتمالی برخی افراد سودجو مراتب را به سامانه ارتباطی ۱۲۴ اعلام کنند تا ضمن بررسی گزارش، با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۳۸۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازار , خراسان جنوبی , بیرجند