يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷

پیشنهاد سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری روس‌ها به چین

وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد: ممکن است این کشور 20 میلیارد دلار دیگر در قالب 6 پروژه در چین سرمایه‌گذاری داشته باشد.
پیشنهاد سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری روس‌ها به چین
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد: ممکن است 20 میلیار دلار دیگر در قالب 6 پروژه به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشترک روسیه با چین اضافه شود.
بر همین اساس پیشنهاد این حجم سرمایه‌گذاری به کمیسیون بین دولتی سرمایه‌گذاری مشترک روسیه و چین ارائه شده و در حال حاضر این گروه در حال بررسی این پیشنهادات است.

نخستین جلسه این کمیسیون مشترک روز پنج‌شنبه برگزار شد و پیشنهاداتی از سوی شرکت‌های مأمور برای سرمایه‌گذاری به آن ارائه شده است.
این کمیسیون در سال 2014 و به پیشنهاد رؤسای جمهور چین و روسیه تشکیل شد و در حال حاضر 70 پروژه سرمایه‌گذاری از سوی آن هدایت شده است و مجموع کل این سرمایه‌گذاری‌های انجام شده به 112 میلیارد دلار رسیده است.
وظیفه این کمیسیون تمرکز بر همکاری و تقویت سرمایه‌گذاری بین دو کشور است.
چین بزرگ‌ترین شریک تجاری روسیه است و حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال 2019 برای چندمین سال پیاپی افزایش یافت و به 102.75 میلیارد دلار رسید.

مسکو و پکن قصد دارند، حجم مناسبات تجاری خود را دو برابر کنند البته ممکن است شیوع ویروس کرونا برنامه دو طرف را تحت تأثیر قرار دهد.
در شش ماه نخست سال جاری مبادلات تجاری بین روسیه و چین نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش یافت و به 49.15 میلیارد دلار رسید.
هم روسیه و هم چین در تلاش هستند تا انجا که می‌توانند دلار را از مبادلات تجاری خود کنار بگذارند.
در سه ماه نخست سال جاری سهم دلار از مبادلات تجاری بین دو کشور به زیر 50 دلار رسید و روبل، یوآن و دلار جای آن را گرفتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۴۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری‌ , اقتصاد , چین